بهترین فوق تخصص گوش و حلق و بینی در تهران

بهترین فوق تخصص گوش و حلق و بینی در تهران

دوستان و همراهان همیشگی دکتر پیج، در این مطلب که در زمینه متخصصین گوش حلق بینی منتشر میشود برآنیم تا اسامی چند نفر از برترین فوق تخصص اتولوژی و نورواتولوژی(گوش)، متخصص اتولوژی، متخصص نورواوتولوژی متخصص گوش را در تهران به شما معرفی کنیم.

چنانچه سلامت گوش دچار مشکل شود، برای درمان برخی از مشکلات موجود در گوش ، می بایست به یک فلوشیپ اتولوژی مراجعه کرد.

اتولوژی با اتوپلاستی تفاوت دارد، به این دلیل که اتوپلاستی با اهداف زیبایی انجام شده ولی اتولوژی با اهداف درمانی صورت می گیرد. برای درمان بیماری های  مرتبط با گوش می بایست به یک متخصص گوش و حلق و بینی یا فوق تخصص گوش مراجعه نمایید.

این متخصصین در حوزه تخصصی گوش تحصیلات فلوشیپی و فوق تخصصی را کسب کرده اند تا برترین سرویس های خدماتی را به شما عزیزان ارائه کنند. در ادامه آنها را می شناسیم.

1- دکترمحمد تقی خرسندی آشتیانی

(متخصص بیماریهای گوش، حلق و بینی – فوق تخصص اتولوژی و نورواتولوژی(گوش)

دکتر محمد تقی خرسندی
دکتر محمد تقی خرسندی

بیوگرافی

دکترمحمد تقی خرسندی آشتیانی متولد ۱۳۲۹ در شهرستان آشتیان است.وی تحصیلات تخصصی رشته گوش و حلق و بینی را ازبیمارستان امیراعلم – دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کرد .او تحصیلات تکمیلی خود را بمدت یکسال فلوشیپ گوش در بیمارستان امیر اعلم – چهار ماه دوره تکمیلی فک و صورت در بیمارستان حضرت فاطمه – دوره تکمیلی در university hospital شهر زوریخ سوئیس بخش professor ficsh به پایان برده است. نامبرده عضو هیئت علمی و دانشیار دانشکده پزشکی دانشگاه تهران می باشد.

آرا و گرایشهای خاص: علایق پژوهشی : کاشت حلزون- اتولوژی – نورواتولوژی- جراحی قاعده جمجمه

گرایشات تخصصی: کاشت حلزون- اتولوژی- نورواتولوژی- جراحی قاعده جمجمه

آدرس مطب تهران، خیابان ولی عصر، نبش کوچه دوم گاندی، ساختمان پزشکان دی
شماره تماس 02188886752

2- دکتر هیربد بهنام

(متخصص بیماریهای گوش، حلق و بینی – فوق تخصص اتولوژی و نورواتولوژی(گوش)

دکتر هیربدبهنام
دکتر هیربدبهنام

بیوگرافی

اینجانب دکتر بهنام جراح و متخصص گوش حلق بینی و فلوشیب فوق تخصصی اتولوژی وعضو هییت علمی دانشگاه بعد از فارغ التحصیلی در رشته پزشکی در سال ۱۳۶۸ وبدلیل داشتن رتبه اول در دانشگاه مستقیما وارد دوره رزیدنتی گوش حلق بینی در دانشگاه علوم پزشکی ایران شدم وبعد از فارغ التحصیلی و کسب رتبه دوم بورد تخصصی درکشور جهت گذراندن دوره طرح به همدان رفته وبه مدت ۱۰ سال در انجا مشغول به خدمت به هموطنان استان همدان بعنوان عضو هییت علمی بودم.

در سال ۱۳۷۵ به مدت یکسال دوره فلوی فوق تخصصی را دردانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان امیر اعلم نیز گذرانده وتا سال ۱۳۸۱ دردانشگاه همدان به تربیت دانشجویان پزشکی وفارغ التحصیلی چندین دوره از انها بودم و توانستم خدمات فراوان در دانشگاه همدان با انجام جراحیهای متنوع گوش واولین جراحی اندوسکوپیک سینوس درسال ۱۳۷۸انجام دهم.

در سال ۱۳۸۱ بدلیل پاره ای مشکلات مجبور به حضور در تهران وادامه خدمات در تهران گردم واز بدو ورود در دانشگاه ازاد اسلامی واحد پزشکی بعنوان عضو هییت علمی شروع به فعالیت اموزشی ودرمانی جدید در این دانشگاه نمودم.

از آن پس  تا کنون دوره های متعدد جراحی اندوسکوپی در اتریش در خدمت استاد مسلم اندوسکوپی سینوس استاد اشتامبرگر درسال ۱۳۸۵ ودر ضمن دوره جراحی پلاستیک بینی پیشرفته در شهر سیاتل امریکا درسال ۱۳۸۸ و همچنین دوره جراحی اندوسکوپیک گوش در امارات در خدمت استاد تارابیچی و انجام اولین جراحی اندوسکوپیک گوش در ایران و گزارش بین المللی آن در مجلات وهمچنین دوره جراحی پلاستیک صورت در اتریش نیز طی نمودم.

درطی حدود ۲۸ سال جراحیهای متعدد و متنوع گوش وبینی در ایران وتمرکز بیشتر براعمال جراحی بینی و صورت نموده و خوشحالم که همیشه جانب انصاف و عدالت و دلسوزی نسبت به بیماران را رعایت نموده ام وامیدوارم عمری باشد که بتوانم خدمات بیشتری به بیماران بنمایم.

آدرس مطب شریعتی بالاتراز بیمارستان ایران مهر پ 1357 طبقه اول
شماره تماس 02133336055

3- دکتر مسعود متصدی زرندی

(متخصص بیماریهای گوش، حلق و بینی، فوق تخصص اتولوژی و نورواتولوژی(گوش)

فوق تخصص اتولوژی و نورواتولوژی(گوش)
دکتر مسعود متصدی زرندی

بیوگرافی

تحصیلات پزشکی خود را در کشورهای ایران، آلمان و کانادا طی کرده و فوق تخصص گوش و جراحی قاعده جمجمه خود را از کانادا گرفته اند.
در حال حاضر رئیس بخش گوش و گلو و بینی بیمارستان امیراعلم و رئیس گروه اتولوژی، نورواتولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو هیئت ممتحنه بورد تخصصی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی می باشند.

وی تا به حال بیش از 85 مقاله در مجلات معتبر در زمینه بیماریها و جراحی های گوش منتشر کرده و اثاری از ایشان از جمله کتاب بیماری های گوش داخلی او توسط انتشارات بین المللی اشپرینگرآلمان (Springer) در سطح جهان منتشر شده است.

تعدادی از جراحی های گوش را برای اولین بار در خاور میانه انجام داده اند از جمله جراحی های سمعک های قابل کاشت یا Implantable hearing aids.
هم اکنون عمدتا روی جراحی های کاشت حلزون، سمعک های قابل کاشت و تومورهای قاعده جمجمه و بیماریهای عفونی گوش و قاعده جمجمه فعالیت دارند.
ایشان تا به حال کارگاه های متعدد آموزشی جراحی گوش در کشورهای کانادا، جنوب شرق آسیا و خاورمیانه برگزار کرده است.

آدرس مطب تهران، خیابان بهشتی، خیابان وزراء، کوچه سوم، پلاک 26 و 28
شماره تماس 02188553816

4- دکتر بهروز براتی

(متخصص بیماریهای گوش، حلق و بینی – فوق تخصص اتولوژی و نورواتولوژی(گوش)

دکتر بهروز براتی
دکتر بهروز براتی

بیوگرافی

  • بورد تخصصی جراحی گوش و حلق وبینی و سر و گردن
  • فوق تخصص جراحی گوش
  • نفر اول دوره پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
  • رتبه دوم بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن
  • استاد دانشگاه
آدرس مطب شریعتی، ابتدای میرداماد، پلاک 4، طبقه 4، واحد 8
شماره تماس 02122272668

5- دکترعلی صفوی نائینی

متخصص بیماریهای گوش، حلق و بینی

فوق تخصص اتولوژی و نورواتولوژی (گوش)

فوق تخصص اتولوژی و نورواتولوژی(گوش)
دکتر علی صفوی نائینی

بیوگرافی

متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دوره تکمیلی تخصصی در کشورهای آمریکا، کانادا، انگلیس، آلمان و ایتالیا در زمینه جراحی سر و گردن، بینی و سینوس، زیبایی، لیزر و جراحی قاعده جمجمه

آدرس مطب تهران، سعادت آباد، تقاطع سعادت آباد، بلوار دریا،روبروی مسجد قدس، پلاک 47، ساختمان پزشکان شماره 1، طبقه سوم
شماره تماس 02188693070

6- دکتر عباسعلی فهزادی

متخصص بیماریهای گوش، حلق و بینی

فوق تخصص اتولوژی و نورواتولوژی (گوش)

فوق تخصص اتولوژی و نورواتولوژی (گوش)
دکتر عباسعلی فهزادی

بیوگرافی

فارغ‌التحصیل دانشکده پزشکی شهید بهشتی تهران و دارای بورد تخصصی گوش و حلق و بینی و فارغ‌الدوره فلوشیپ فوق تخصصی اتولوژی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز است. سابقه بیش از بیست سال درمان بیماران با رویکرد طب کل نگر و اعمال جراحی‌های بینی و پلاستیک صورت و اندوسکوپی سینوس را دارد.

آدرس مطب تهران، میدان اقدسیه، خیابان اراج، خیابان 22بهمن، پلاک 23، طبقه M، واحد 113
شماره تماس 09302240126

7- دکترعلیرضا کریمی یزدی

(متخصص بیماریهای گوش، حلق و بینی – فوق تخصص اتولوژی و نورواتولوژی(گوش)

دکتر علیرضا کریمی یزدی
دکتر علیرضا کریمی یزدی

بیوگرافی

  • جراح و متخصص گوش و حلق و بینی
  • فلوشیپ جراحی گوش، آندوسکوپی سینوس
  • استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران
آدرس مطب تهران، بلوار کشاورز، نرسیده به تقاطع جمال زاده، مجتمع پزشکی کوثر، واحد 16
شماره تماس 02166593433

 

بیماری های گوش

 

بیماری های گوش می توانند نگران کننده باشند زیرا می توانند منجر به درد و ناراحتی یا حتی اختلالات جدی شنوایی شوند. تشخیص زودهنگام علائم بیماری های گوش برای درمان مناسب و فوری و برای جلوگیری از هر گونه عارضه ای که ممکن است در نتیجه یک بیماری یا اختلال ایجاد شود، حیاتی است.

” گوش دلم بر در است، تا چه بیاید خبر

چشم اميدم به راه ، تا که بیارد خبر “

با امید به اینکه گوش جانتان هر روزه شنوای نیک ترین پیام ها برایتان باشد ،

در ادامه به بررسی برخی از شایع ترین بیماری های گوش می پردازیم.

 

بیماریهای گوش

کورک

کورک ها معمولا در مجرای گوش رشد می کند و اغلب به دلیل عفونت باکتریایی ایجاد می شود. این عفونت معمولاً به دلیل بریدگی یا آسیب در پوست شروع می شود.

علائم

کورک به صورت یک برآمدگی کوچک و دردناک ظاهر می شود و معمولا خارش دارد. ممکن است بعد از مدتی کورک بترکد و از آن مایعی ترشح شود.

درمان

کورک ها معمولا خود به خود برطرف می شود. در غیر این صورت ممکن است آنتی بیوتیک همراه با مسکن تجویز شود. اگر آبسه ای در گوش وجود داشته باشد و دردناک باشد، پزشک گوش و حلق و بینی آن را تخلیه می کند.

گوش شناگر

گوش شناگر یا اوتیت خارجی بیماری است که با التهاب مجرای گوش مشخص می شود. این بیماری معمولاً به دلیل تجمع رطوبت در کانال گوش ایجاد می شود و در ادامه منجر به تحریک گوش می شود. همچنین می‌تواند از شن، خاک یا ذراتی که وارد کانال گوش می‌شوند منشاء بگیرد. اگر یکبار به گوش شناگر مبتلا شده باشید، احتمال اینکه مجددا در معرض خطر ابتلا به این عفونت قرار بگیرید بیشتر است. بیماری گوش شناگر اگر درمان نشود می تواند منجر به عفونت گوش شود.

گوش شناگر

علائم

قرمزی مجرای گوش همراه با خارش و ترشحات شفاف و بدون بو. با بدتر شدن وضعیت، شدت و میزان علائم نیز افزایش می یابد. ممکن است غدد لنفاوی ملتهب شود و همچنین تب به وجود آید.

درمان

ممکن است پزشک داروهایی برای رفع عفونت و التهاب و بازگرداندن شرایط طبیعی گوش تجویز کند.

بیماری منیر

بیماری منیر بیماری است که گوش داخلی، به ویژه کیسه اندولنفاتیک، که لابیرنت نیز نامیده می شود را درگیر می کند. این کانال نیم دایره ای سیگنال های صوتی را به مغز پردازش می کند و همچنین مسئول درک تعادل است.

علائم

سرگیجه، وزوز گوش(زنگ زدن، سوت زدن، خش خش، صدای وزوز یا غرش در گوش)، تعریق و تپش قلب. درجاتی از کاهش شنوایی نیز ممکن است تجربه شود.

درمان

برخی از علائم این بیماری ممکن است قابل درمان باشد، اما علت اصلی ممکن است درمانی نداشته باشد. برای کمک به کاهش مشکلات ناشی از بیماری، پزشک داروهای مخصوصی تجویز می کند و حتی ممکن است تغییراتی در رژیم غذایی بیمار ایجاد کند و تکنیک های مدیریت استرس را نیز به او آموزش دهد.

اتومیکوزیس

اتومیکوزیس عفونت مجرای گوش خارجی است که توسط قارچ ها ایجاد می شود.

اتومیکوزیس

علائم

التهاب، پوسته پوسته شدن پوست و ناراحتی در کانال گوش. ترشحاتی نیز ممکن است وجود داشته باشد.

درمان

ممکن است برای از بین بردن قارچ ها و تسکین علائم، ضد قارچ های موضعی و آنتی هیستامین های خوراکی تجویز شود.

وزوز گوش

وزوز گوش معمولاً با صدای زنگ در گوش مشخص می شود، اگرچه ممکن است به جز صدای زنگ، صدای خش خش، وزوز، غرش یا کلیک نیز باشد.

وزوز گوش

علائم

صدای غیر قابل توضیح در یک یا هر دو گوش که ممکن است بلند یا ملایم باشد.

درمان

وزوز گوش معمولاً خود به خود برطرف می شود. با این حال، در صورتی که وزوز گوش خود به خود از بین نرفت، بیمار باید توسط متخصص گوش و حلق و بینی ویزیت شود تا علت آن مشخص شود و درمان مناسبی تجویز شود. درمان های رایج شامل صوت درمانی، TRT(درمان بازآموزی وزوز گوش) و مدیریت استرس است.

عفونت گوش

عفونت گوش توسط باکتری ها ایجاد می شود. این باکتری ها از طریق پارگی پوست یا بافت وارد گوش می شوند.

علائم

ترشحات مزمن و بدبو که ممکن است مایل به زرد، سبز یا خونی باشد. درد، قرمزی و التهاب.

درمان

عفونت گوش اغلب با داروهای ضد باکتریایی درمان می شود که ممکن است به صورت موضعی یا خوراکی مصرف شوند. درمان برای موارد خفیف می تواند به مدت یک هفته طول بکشد و برای موارد شدیدتر طولانی تر باشد.

باروتروما

باروتروما آسیب ناشی از تغییر فشار آب یا هوا است. باروتروما معمولاً به دلیل تغییر ناگهانی ارتفاع رخ می دهد، مانند آنچه در هواپیما، غواصی یا رانندگی در یک کوه تجربه می کنید.

علائم

باروتروما ممکن است به صورت صدایی در گوش شروع شود و به دنبال آن فرد دچار درد، سرگیجه و از دست دادن مقداری از شنوایی شود.

درمان

خمیازه کشیدن، جویدن یا بلعیدن چیزی به کاهش فشار درون گوش کمک می کند. در برخی موارد ممکن است داروهای ضد احتقان تجویز شود.

نوریت دهلیزی

نوریت دهلیزی التهاب گوش داخلی است که در اثر عفونت ویروسی ایجاد می شود.

نوریت دهلیزی

علائم

سرگیجه که معمولاً با استفراغ همراه است. از دست دادن خفیف شنوایی، گوش درد و سایر علائم مشابه علائم آنفولانزا. همچنین ممکن است فرد به نیستاگموس، وضعیتی که با حرکت غیر ارادی چشم مشخص می شود، دچار شود.

درمان

عفونت با دارو درمان می شود. دوره درمانی تا زمانی که علائم از بین بروند ادامه پیدا می کند.

پرسبیکوزیس

به کاهش شنوایی که در نتیجه افزایش سن ایجاد می شود پرسبیکوزیس می گویند. پرسبیکوزیس معمولاً در بین افراد 65 سال و بیشتر رخ می دهد.

علائم

از دست دادن تدریجی شنوایی، که معمولاً با صداهای بلند شروع می شود، مانند صدای جیر جیر پرندگان، زنگ تلفن، صدای زنان و کودکان، وزوز گوش و مشکل در شنیدن صحبت دیگران و غیره.

درمان

پزشک ممکن است استفاده از سمعک را توصیه کند. اگر افت شنوایی خفیف و ناشی از صداهای بلند باشد، پزشک ممکن است استفاده از تجهیزات محافظ را توصیه کند.

کلستئاتوم

کلستئاتوم با رشد غیر طبیعی پوست در گوش میانی مشخص می شود که معمولاً در اثر عفونت مزمن ایجاد می شود.

کلستئاتوم

علائم

رشد کیسه های کوچک و کیست در گوش داخلی که منجر به کاهش شنوایی می شود. در موارد شدید، فلج عضلات صورت و سرگیجه هم ممکن است رخ دهد، اما به ندرت.

درمان

عفونت های خفیف با آنتی بیوتیک درمان می شوند. کلستئاتوم های بزرگ ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند.

اگر مشکوک به عفونت گوش هستید، لطفا با پزشک خود ما تماس بگیرید و یک وقت ویزیت تعیین کنید.

تفاوت اتولوژی و نورواتولوژی چیست؟

گوش‌شناسی یا اتولوژی یکی از تخصص‌های گوش و حلق و بینی است که به بررسی مشکلات مرتبط با حس شنیداری می پردازد.

نوروتولوژی که یکی از فوق تخصص های گوش و حلق و بینی می باشد، به درمان و جراحی اختلالات عصبی مرتبط با گوش می پردازد. نوروتولوژیست ها آموزش های تخصصی را در مورد جراحی های کاشت حلزون، برداشتن تومورهای قاعده جمجمه و اختلالات گوش می بینند.

جمع بندی

آیا نشانه های بیماری در گوشتان مشاهده کرده اید؟ باید در اسرع وقت یک قرار ویزیت با پزشک متخصص گوش تنظیم کنید تا در صورت لزوم پروسه درمانتان سریعا آغاز شود. گوش عضو حساسی است و اگر در نگهداری از آن به میزان کافی دقت و توجه نداشته باشید، ممکن است صدمات جبران ناپذیری را تجربه کنید.

منابع:

https://houstonsinusallergy.com/11-common-types-of-ear-diseases-symptoms-treatments/

https://www.mayoclinic.org/departments-centers/otology-and-neurotology/overview/ovc-20426755

 

 


در  doctorpage   بیابید: پزشک (فوق تخصص گوش)

 

همچنین بخوانید:

*  دکتر پیج ، همراه همیشگی شما در لحظه های سخت انتخاب *

پزشکان برتر

محمد حمید کرباسیان


سفارش طراحی سایت پزشکی و تخصصی در سایت زیر:

  DrMohandes.com

دکتر پیج همراه همیشگی شما در لحظه های سخت انتخاب

محل تبلیغ شما

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا