فوق تخصص بیماری های روان تنی : (6 نفر از بهترین متخصصین تهران در سال 98)

فوق تخصص بیماری های روان تنی

علائم بیماری روان ­تنی (سایکو سوماتیک) به علائم جسمی واقعی اطلاق می ­شوند که برخاسته از ذهن هستند و بیش از آن که یک علت جسمی مشخص داشته باشند، با احساس ­های افراد ارتباط دارند. این بیماری ها می­ تواند تقریبا در هر عضوی از بدن از جمله دستگاه تنفسی، دستگاه قلبی عروقی، پوست، دستگاه گوارش و اندام‌های حسی، علائمی ایجاد کند.همچنین، اگر افرادی که به بیماری­ های جسمی مبتلا شده ­اند، به دلایل روانشناختی، از درمان به موقع، پیگیری­ های درمانی و مصرف داروها اجتناب کنند و به این طریق، بیماری آنها شدت بیشتری پیدا کند، در زیر مجموعه ای از این بیماری­ ها قرار می گیرند.

همراهان عزیز مقاله ای دیگر جهت معرفی برخی از بهترین متخصصین روانپزشکی در حوزه فوق تخصص بیماری های روان تنی در تهران منتشر گردید.  امید که با مراجعه به این پزشکان گرانقدر متخصص اعصاب و روان  و متخصص بیماریهای روان تنی ،عافیت بر بستر وجودتان خوش جای گزیند.

1-دکترعلیرضا شمسی

(متخصص اعصاب و روان – فوق تخصص بیماری های روان تنی )

 

2- دکتر سیده الهام شرفی

(متخصص اعصاب و روان – فوق تخصص بیماریهای روان تنی )

 

3- دکتر منصور صالحی

(متخصص اعصاب و روان – فوق تخصص بیماری های روان تنی )

دکتر منصور صالحی

بیوگرافی :

من دکتر صالحی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص اعصاب و روان به شماره نظام پزشکی ۲۱۲۹۲ و دارای بورد تخصصی اعصاب و روان هستم.

4- دکتر امین امیری

(متخصص اعصاب و روان – فوق تخصص بیماریهای روان تنی )

فوق تخصص بیماری های روان تنی

بیوگرافی

دکتر امین امیری، متخصص روانپزشکی و درمان بیماری های اعصاب و روان هستم. تا کنون در زمینه های مختلفی فعالیت داشته ام از جمله تدریس دوره های آموزشی و تخصصی، نگارش و چاپ مقاله در مجله های معتبر داخلی و خارجی، تألیف چندین جلد کتاب، سخنرانی و ارائه ی مقاله در سمینارهای ملی و بین المللی و در آخر همکاری در طرح های تحقیقاتی مختلف به عنوان همکار و مجری طرح.

هم اکنون در مطب شخصی و در روزهای شنبه تا چهارشنبه حضور داشته و آماده ی ارائه ی خدمات خود در حوزه های درمان اضطراب، هراس، سردرد، اختلال جنسی و افسردگی، به شما مراجعین گرامی می باشم. درمان اختلالات افسردگی،اضطرابی درمان اختلالات خواب مشاوره و روان درمانی درمان بیش فعالی کودکان درمان سردرد های مزمن درمان اختلالات روانی

5- دکتر مسعود ارزاقی

(متخصص اعصاب و روان – فوق تخصص بیماری های روان تنی )

فوق تخصص بیماری های روان تنی

بیوگرافی :

دکتر سید مسعود ارزاقی متولد سال ۱۳۵۵ دوران تحصیل پزشکی عمومی خود را در دانشگاه جندی شاپور اهواز با درجه ممتاز به پایان رساند و دوره روانپزشکی عمومی را در انستیتو روانپزشکی تهران گذراند و رتبه سوم بورد تخصصی را بدست آورد، در سال ۱۳۹۰ با رتبه نخست در دوره فوق تخصصی بیماری‌های سایکوسوماتیک (طب روان تنی) پذیرفته شد و در سال ۱۳۹۱ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران شد و در حال حاضر رتبه دانشیاری این دانشگاه و معاونت پژوهشی مرکز تحقیقات سلامت سالمندان را در اختیار دارد.

در سال ۱۳۹۵ دوره درمان بیماری‌های روانپزشکی، سایکوسوماتیک و توانبخشی با استفاده از دستگاه «ار تی ام اس» یا تحریک مغناطیسی مغز و دوره نقشه برداری کارکردی مغز را گذراند و در حال حاضر در این زمینه فعال است.

وی در حوزه درمان بیماری‌های سایکوسوماتیک از سال ۱۳۹۰ به ویژه بیماری‌های غدد و متابولیسم از جمله دیابت، بیماری‌های روماتولوژیک، بیماری‌های گوارشی و سالمندی به ویژه دمانس و آلزایمر فعال است.

در حال حاضر وی عضو هیات بورد دو مجله بین المللی حوزه پزشکیست و سابقه دبیری سه مجله داخلی و اخذ رتبه مجله برتر در سه دوره جشنواره ملی علوم پزشکی رازی را در کارنامه دارد. وی در حوزه تالیف و ترجمه کتب پزشکی فعال بوده و در حال حاضر بیش از ۱۵ عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف پزشکی از جمله کتاب «جنبه‌های روانشناختی بیماری دیابت» منتشر شده است.

در حال حاضر وی عضو کمیته ناظر غربالگری ملی بیماری‌های غیر واگیر و عضو کمیته اجرایی طرح ملی سلامت سالمندان است. او در بیش از ده پایان نامه دانشجویی مقطع دکترا استاد راهنما یا مشاور بوده است. از وی چندین مقاله با موضوعات سایکوسوماتیک و سالمندی در روزنامه‌های معتبر منتشر شده است.

6- دکتر طالب بدری

(متخصص اعصاب و روان – فوق تخصص در بیماری های روان تنی )

 

در  doctorpage  بیابید : پزشکان ( فوق تخصص بیماریهای روان تنی )

 

بیشتر بدانیم :

  *  دکتر پیج ، همراه همیشگی شما در لحظه های سخت انتخاب.  *

 

مقالات بیشتر خوانده شده و مرتبط :

ارسال دیدگاه