نسیم نادری

 • 4.0/5
 • 103 مشاهده

درباره  نسیم نادری

شایع‌ترین علت نارسایی قلب پرفشاری خون و بیماری‌های عروق کرونر است ولی علل دیگری نیز برای نارسایی قلب وجود دارد. مثلاً برخی از عفونت‌های ویروسی می‌توانند التهاب عضله قلب و به‌دنبال آن نارسایی قلب ایجاد کنند، برخی از انواع نارسایی قلب جنبه ژنتیک داشته و بیمار به خاطر داشتن یک ژن غیر طبیعی دچار اختلال در عضله قلب و به‌دنبال آن نارسائی قلبی می‌شود و توصیه پزشکان این است که خانواده بیماران که دچار انواع نارسائی قلبی با منشا ژنتیک هستند نیز حتماً مورد بررسی‌های لازم قرار بگیرند تا در صورت داشتن مشکل مشابه، با درمان سریع، جلوی پیشرفت بیماری را بگیرند

علت دیگر این بیماری، مصرف مشروبات الکلی همچنین مصرف مواد نیروزا و هورمون‌های غیرمجاز است که در باشگاه‌های بدنسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. مواد مخدر و روان گردان که متاسفانه مصرف آن‌ها در جامعه رو به افزایش است نیز از علل نارسایی قلب هستند.

یکی دیگر از علل این بیماری،  برخی از انواع شیمی درمانی است که برای بیماران سرطانی تجویز می شود که البته پزشکان متخصص سرطان از این موضوع به خوبی آگاه بوده و چنانچه داروهای ایجاد کننده نارسایی قلب برای بیمار لازم باشد اقدامات لازم برای بیماران قبل و بعد از شیمی درمانی انجام شده و بیماران تحت نظر متخصصین قلب قرار می‌گیرند.

تخصص (ها)

 • فوق تخصص نارسایی قلب
 • متخصص بیماریهای قلب و عروق

1  امتیازات

میانگین امتیازات

4.0
1 ستاره 0%
2 ستاره 0%
3 ستاره 0%
4 ستاره 80%
5 ستاره 0%
 • امتیاز دهنده

  doctor page

  10 ماه پیش

  با عرض تبریک به مناسبت عضویت شما ، حضورتان را در خانواده بزرگ doctorpage خوشامد میگوئیم

پرسش و پاسخ

در حال حاضر به کلیه پرسش های شما پاسخ خواهیم داد.

سوال بپرس

پرسش ها

هنوز به هیچ پرسشی پاسخ نداده است.