بیمه بازنشستگی تکمیلی | کیف پول الکترونیک | سود روزشمار

بیمه تکمیلی درمان دارید؟ منظورم بیمه های تکمیلی بیمه ایران یا بیمه تکمیلی انفرادی دی، بیمه تکمیلی پاسارگاد یا هر شرکت بیمه دیگری است. اگر به این نتیجه رسیده اید که دفترچه تامین اجتماعی بدون داشتن بیمه تکمیلی درمان به هیچ دردی نمی خورد، اول اینکه من هم با شما موافقم و دوم با من همراه باشید تا به شما نشان بدهم که بازنشستگی تامین اجتماعی هم بدون بیمه بازنشستگی تکمیلی به هیچ دردی نمی خورد البته منظورم بیمه بازنشستگی تکمیلی واقعی است نه طرح بیمه عمر و آتیه پاسارگاد و شرکت های دیگر، این طرح های بیمه عمر جایگزین پس انداز و سرمایه گذاری هستند نه بازنشستگی !!! اگر شما هم به فکر یک قرارداد 20 یا 30 ساله بیمه هستید و نمیدانید چگونه اطلاعات درست به دست بیاورید پیشنهاد می کنم این مطلب را به عنوان چکیده کل داستان صنعت بیمه در ایران بخوانید

تفاوت بیمه عمر و بازنشستگی واقعی

طبق قانون بیمه مرکزی 7 نوع بیمه عمر داریم که شامل بیمه عمر و سرمایه گذاری، بیمه عمر مانده بدهکار، بیمه عمر زمانی ، بیمه عمر و مستمری و… است بیمه عمری که احتمالا شما به عنوان بیمه عمر می شناسید و شاید تا به حال با بازاریاب های آن هم صحبتی داشته اید بیمه عمر و سرمایه گذاری است این طرح بیمه عمر طرح اکثر شرکت های بیمه مانند دی، پاسارگاد، ملت، پارسیان، کارآفرین و باقی شرکت های بیمه در کشور ما هستند به جز سه شرکت بیمه ایران، بیمه باران و بیمه تخصصی زندگی خاورمیانه که در مورد این دو جداگانه صحبت خواهیم کرد. متاسفانه شرکت های بیمه طرح بیمه عمر و سرمایه گذاری را به عنوان بازنشستگی به ما معرفی می کنند!

در حالی که واقعیت چنین نیست در واقع بیمه عمر و سرمایه گذاری جایگزین گذاشتن پول در بانک و سپرده طولانی مدت، سرمایه گذاری در بورس، خرید بیت کوین و ارز دیجیتال و هر گونه سرمایه گذاری دیگری است و اتفاقا در بین سرمایه گذاری ها می توان گفت سرمایه گذاری بسیار خوبی است زیرا هم سود آن از بانک بیشتر است و هم در مقابل ارز دیجیتال و بورس مطمئن تر است شما در ابتدای کار یک قرارداد کتبی دریافت می کنید که حداقل سرمایه شما در پایان قرارداد در آن مشخص شده است، البته دو نکته را فراموش نکنید اول سود مشخص شده در قرارداد حداقل سود است و سود مشارکت در منافع شرکت بیمه هر سال به آن جدول بیمه عمر اضافه می شود که بسیار ارزشمند است و نکته دوم در نظر گرفتن همین سود مشارکت در انتخاب بهترین شرکت بیمه عمر است که می تواند در شرکت های مختلف بسیار متفاوت باشد برای مثال سود مشارکت سال 99 در شرکت بیمه معلم 27 درصد، سود مشارکت بیمه کارآفرین در سال 99  معادل 31 درصد ، سود مشارکت سال 99 بیمه رازی 39 درصد و سود مشارکت سال 99 بیمه خاورمیانه 83 درصد بوده است در بخش معیار انتخاب بهترین شرکت بیمه عمر بیشتر به این مسئله خواهم پرداخت اما اجازه بدهید بیشتر توضیح بدهم که چرا نمی توان بیمه عمر و سرمایه گذاری را جایگزین بازنشستگی تامین اجتماعی دانست.

بیمه بازنشستگی

برای مقایسه ادعای بازنشستگی شرکت های بیمه با بازنشستگی تامین اجتماعی باید توصیف صحیح از بازنشستگی در ایران داشته باشیم: شما با توجه به شغل خود مدت معلوم اشتغال به کار خواهید داشت و ماهیانه مبلغی به عنوان حق بیمه پرداخت می کنید در طی این مدت مبلغی که باید پرداخت کنید هر سال با توجه به تورم چند درصد زیاد می شود (حدودا سالی 15 الی 20 درصد) و در پایان زمان کار که بین 25 سال تا 35 سال است بدون کار کردن حقوق ثابت ماهیانه و مشخص دریافت می کنید تحت پوشش بیمه درمانی هستید و حقوق ماهیانه شما نیز هر ساله با توجه به وضعیت تورم افزایش پیدا می کند و در صورت فوت این حقوق ثابت ماهیانه به خانواده شما به ارث می رسد.

اما در طرح بیمه عمر و سرمایه گذاری رابطه شما با شرکت بیمه قطع می شود شما مبلغی به عنوان سرمایه نهایی از شرکت تحویل می گیرید و تمام. پس داستان بازنشستگی چیه؟! این رو از شرکت بیمه پاسارگاد و جناب حمید امامی که از بزرگان بیمه پاسارگاد هستند پرسیدم جمله بعدی نقل قول مستقیم از ایشان است ” هر کی تو پاسارگاد میگه حقوق بازنشستگی میدیم دروغ میگه” و تمام.

همچنین در دکترپیج بخوانید : مهم ترین و کاربردی ترین پرسش و پاسخ های لازک , بهترین راه خلاصی از عینک !!

باز از یکی از نمایندگان بیمه پاسارگاد پرسیدم ایشان گفتن بیمه پاسارگاد طرح بازنشستگی ندارد اما بعد از پایان قرارداد می توانید با شرکت، قراردادی جدید ببندید که شرکت با پول شما کار کند و ماهیانه به شما سود پرداخت کند!

یعنی در واقع از بازنشستگی خبری نیست شما مبلغ پول و سود نهایی خود را دریافت می کنید و بعد باید راهی پیدا کنید تا جایی آن پول را سرمایه گذاری کنید و ماهیانه سود دریافت کنید به این بازنشستگی گفته نمی شود چون هیچ تضمینی برای سرمایه و حقوق ماهیانه شما وجود ندارد و باید بالای سر کار و سرمایه خود باشید نگران وضع بازار باشید، بازنشستگی یعنی تحت هر شرایطی حقوق مشخص و ماهیانه دریافت کنید حتی وقتی در سفر به سواحل قناری به سر می برید!

طرح جدید بازنشستگی بیمه پاسارگاد

اطلاعات بالا را در بهمن ماه نوشته ام در روز بیمه بیمه پاسارگاد از طرح جدید بازنشستگی خود رو نمایی کرد در حال حاضر شرایط آن به قرار زیر است:

مجموع مدت پرداخت حق بیمه و مدت دریافت مستمری نباید بیشتر از 40 سال شود یعنی اگر شما فرزند خود را از بدو تولد بیمه کنید و 30 سال حق بیمه برای وی بپردازید فرزند شما در 30 سالگی بازنشسته می شود اما تنها تا 10 سال یعنی چهل سالگی به صورت قسطی و حقوق ماهیانه همان پولی که در 30 سال به همراه سود جمع شده را دریافت می کند در واقع در این طرح هم خبری از بازنشستگی واقعی و مادام العمر مانند بیمه عمر و مستمری خاورمیانه نیست

و باز تیترهای زیر را زیاد می بینید:

بازنشستگی 10 ساله بیمه سامان

بازنشستگی با 13 سال سابقه

بازنشستگی با 18 سال سابقه

بازنشستگی پیش از موعد

بازنشستگی 10 ساله

آیا همه این تیتر ها دروغ است ؟!؟! خیر مشکل در اصل کلمه بازنشستگی است شما در همه بیمه ها می توانید از سال 5 ام بیمه عمر خود را بازخرید کنید و مبلغی سرمایه دریافت کنید مشکل دقیقا در تفاوت کلمه بازخرید و بازنشستگی است بازنشستگی طبق قانون خدمات کشوری و و طبق قانون کار تعریفی دارد و بازخرید یعنی اتمام قرارداد. بازنشستگی در بیمه های عمر در ذات خود دروغ نیست اما همه شرکت ها توان ارائه آن را ندارند در ایران تنها دو شرکت بیمه ایران و بیمه عمر و بازنشستگی خاورمیانه به جای طرح بیمه عمر و سرمایه گذاری طرح فوق العاده بیمه عمر و بازنشستگی یا مستمری را ارائه می دهند. حتی بیمه ایران نیز موجودی شما را تقسیط میکند اما در بیمه خاورمیانه به موجودی شما به چشم حق مشارکت نگاه می شود و با پرداخت حقوق از اصل سرمایه شما کم نمی شود در واقع حقوق شما سود سرمایه شما نزد بیمه خاورمیانه است!

بازنشستگی بیمه ایران | طرح بازنشستگی 10 ساله بیمه ایران

بیمه ایران و بیمه خاورمیانه تنها شرکت هایی هستند که طرح مستمری واقعی ارائه می دهند اما بیمه ایران یک مشکل بزرگ دارد و آن محدودیت سنی است. در طرح بیمه عمر و مستمری بیمه ایران شما یا باید مانند طرح سرمایه گذاری یکجا بازخرید کنید و یا برای بازنشستگی باید حداقل 50 سال سن داشته باشید در حالی که اکثر افرادی که بیمه عمر تهیه می کنند یا در سن جوانی برای خود این بیمه را تهیه کرده اند و یا حتی برای فرزندان خود این بیمه را تهیه کرده اند پس با فرض قرارداد 10 ساله، 20 ساله یا حتی 30 ساله ممکن است فرد در هنگام پایان قرارداد هنوز با 50 سالگی فاصله زیادی داشته باشد. نتیجه !!! مجبور می شود در پایان قرارداد بیمه مستمری خود را به بیمه سرمایه گذاری تغییر و با یک خداحافظی بیمه ایران را خوشحال کند!!

نکته مهم دیگر این است که در بیمه ایران کل اندوخته شما به عنوان حقوق بازنشستگی شما قسط بندی می شود و به شما پرداخت می شود و مادام العمر نخواهد بود مگر اینکه حقوق ماهیانه اندکی دریافت نمایید.

وبسایت حقوقی وکیل تاپ:
شرایط سنی در هر نوع بیمه متفاوت است. در بیمه ایران بیمه شده در سن ۵۰ سالگی واجد دریافت مستمری می‌شود. مدت این بیمه ۱۰ ساله است. یعنی شما حداقل باید ۱۰ سال حق بیمه پرداخت کنید تا بتوانید مستمری بازنشستگی دریافت کنید.

طرح بیمه عمر و مستمری و بازنشستگی با بیمه زندگی خاورمیانه

بیمه عمر و بازنشستگی خاورمیانه عضوی از هلدینگ خاورمیانه شامل صرافی و بانک بین المللی خاورمیانه تنها شرکت اختصاصی بیمه عمر و مستمری ایران است که با مجوز رسمی از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بیمه عمر و بازنشستگی یا مستمری و در واقع طرح واقعی بازنشستگی بدون محدودیت سنی را ارائه می دهد یعنی در بیمه خاورمیانه یک فرد می تواند در سن 20 سالگی بازنشسته شده و حقوق ماهیانه، مشخص و با افزایش سالانه داشته باشد، بله موفق شدیم یک بیمه بازنشستگی واقعی بدون چون و چرا در صنعت بیمه کشور پیدا کنیم تبریک،

حال برویم سراغ ویژگی های بیمه بازنشستگی خاورمیانه:

بیمه تکمیلی بازنشستگی

بازنشستگی بدون محدودیت سنی

در خاورمیانه شما می توانید از سال 6 ام پس از عقد قرارداد در هر سنی که باشید درخواست بازنشستگی کنید حتما نباید 50 سال سن داشته باشید مشکل بزرگی که در بازنشستگی تامین اجتماعی وجود دارد عدم امکان بازخرید یا بازنشستگی پیش از موعد قبل از سن 50 سالگی است یعنی اگر شما 10 سال حق بیمه واریز کرده باشید و در سن 40 سالگی به هر دلیلی قسط متوقف کردن پرداخت حق بیمه را داشته باشید هیچ حق و حقوقی به شما تعلق نمی گیرد پاسخ یکی از نمایندگان بیمه تامین اجتماعی به خود من:

 ” یا باید حداقل 50 سال سن داشته باشی با 20 سال سابقه بیمه یا 60 سال با حداقل 10 سال سابقه بیمه اگه 10 سال حق بیمه دادی برو 60 سالت شد بیا با ده روز حقوق بازنشستت کنیم”

بازنشستگی با 7 سال سابقه بیمه

طبق محاسبه ای که من در نرم افزار آنلاین بیمه خاورمیانه انجام دادم اگر فردی ماهیانه 3 میلیون حق بیمه پرداخت نماید می تواند بعد از 7 سال با حقوق ماهیانه 9 میلیون تومان بازنشسته شود که این حقوق با در نظر گرفتن سود مشارکت حداقلی یعنی حدود 21 درصد محاسبه شده است که نسبت به سود دهی واقعی شرکت بسیار حداقلی و محتاتانه است (سود مشارکت سال 99 بیمه خاورمیانه 83 درصد بوده است و این سود یعنی حقوق بالاتری در انتظار بازشسته های بیمه خاورمیانه است) با بیمه تامین اجتماعی مقایسه کنید به جای 1 میلیون و 500 هزار تومان تامین اجتماعی 3 میلیون اما به جای 30 سال تنها 7 سال و حقوق عالی! البته مبلغ با توجه به شغل و سن شروع بیمه کمی تغییر میکنه برای مشاوره در واتس اپ پیام ارسال بفرمایید.

کیف پول الکترونیکی بیمه خاورمیانه با سود روز شمار

یکی از مواردی که افراد را از بیمه های عمر دلسرد می کند طولانی بودن قرارداد است ما در ابتدای 30 سال فکر می کنیم 30 سال خیلی طولانی و دور از دسترس است اما در پایان 30 سال می فهمیم به چشم بر هم زدنی گذشت…

خدمت منحصر به فردی که بیمه خاورمیانه ارائه داده است یک حساب جاری با امکان واریز و برداشت روزانه وآنلاین است با داشتن این حساب سود مشارکت بیمه را همان سال لمس می کنید نیاز نیست 30 سال صبر کنید در این حساب شما واریز و برداشت هزینه های جاری خود را انجام می دهید و به صورت روز شمار اندوخته حساب شما محاسبه می گردد و در پایان سال سود مشارکت همان سال به گردش حساب شما اختصاص می یابد و شما می توانید این سود را برداشت کنید

تصور کنید مبلغی به عنوان حقوق ماهیانه، حق العمل ماه قبل بیمارستان، سنوات یا هر عنوان دیگری یکم ماه به حساب شما واریز شده و شما قصد دارید پانزدهم ماه این مبلغ را جهت پرداخت اقساط یا سرمایه گذاری استفاده کنید، برای این مدت در سیستم بانکی هیچ سودی به شما تعلق نمی گیرد، سود روز شمار در سیستم بانکی دیگر وجود ندارد و تبدیل به سود ماه شمار شده است که حتی با این وجود بسیار ناچیز است چیزی حدود 7 درصد! در سیستم بانکی حتی یک سپرده بلوک شده 5 ساله سودی در حدود نهایتا 20 الی 25 درصد دارد. در سال 99 سود مشارکت بیمه خاورمیانه 83 درصد بوده است! این درصد متفاوت است ممکن است در سال 1400 هر عددی باشد ولی مطمئنا حتی از سود یک سپرده بلوک شده 5 ساله نیز سود بیشتری به حساب روزشمار شما تعلق خواهد گرفت تمام!

سود مشارکت بیمه خاورمیانه

شما یک کارمند هستید و میانگین گردش و مانده حساب شما به صورت جاری و بدون بلوک پول مبلغ 7 میلیون تومان باشد در سال 99 به این پول در گردش هیچ سودی تعلق نگرفته اما افرادی که از کیف پول الکترونیک بیمه خاورمیانه استفاده کرده اند در تیر ماه 1400 به عنوان سود سال قطعی مشارکت سال 99 مبلغ 5 میلیون و 800 هزارتومان به حسابشان واریز شد

شما یک مامور خرید هستید و مانده حساب در گردش ماهیانه 100 میلیون تومانی دارید در تیرماه 1400 مبلغ 83 میلیون تومان به حسابتان واریز شده است آیا آن را برداشت کردید یا از حساب بانکی برای این گردش ماهیانه استفاده کردید و در حال حاضر موجودی حسابتان صفر است!!!

شما یک پزشک هستید و روزانه 2 میلیون ویزیت یا 20 میلیون حق العمل جراحی دریافت می کنید، مانده حساب در گردش شما در یکسال چقدر است ؟ آن را ضربدر 83 درصد کنید سال قبل این سود به شما پرداخت شد یا از بیمه خاورمیانه استفاده نکرده بودید!

آموزش پرداخت اقساط بیمه زندگی خاورمیانه

در این ویدیو گام به گام تمامی مراحل پرداخت اقساط بیمه زندگی خاورمیانه آموزش داده شده است شما میتوانید حق بیمه خاورمیانه خود را به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام دهید

علت بازنشستگی لیونل مسی و بازنشستگی رونالدو

احتمالا از داشتن بیمه عمر رونالدو، ترامپ و مسی شنیده اید به نظر شما علت خرید بیمه عمر توسط این افراد گرفتن مبلغی سرمایه بعد از 30 سال است!!! آیا از حقوق ماهیانه این افراد خبر دارید؟ بله دقیقا علت تهیه بیمه عمر توسط این افراد ارائه کیف پول های الکترونیک توسط شرکت های بیمه و با سود روزشمار به این افراد است. شما هر چقدر هم درآمد داشته باشید برای یک سرمایه گذاری در سطح مالی خودتان نیاز به پس انداز چندماهه درآمد خود دارید کسی که ماهی 5 میلیون حقوق دارد هدفگذاری خرید نیم سکه دارد و کسی که ماهی 500 میلیون حقوق دارد هدفگذاری خرید واحدهای مسکونی! و هر دو این افراد نیاز دارند چند ماه درآمد خود را پس انداز کنند

همین الان برای  مشاوره و صدور بازنشستگی غیرحضوری و آنلاین که در سامانه ملی و متصل به ثبت احوال هلدینگ خاورمیانه انجام می شود از طریق راه های ارتباطی همین صفحه تماس بگیرید. پس از صدور سند مکتوب و معتبر بیمه برای شما ارسال خواهد شد و با یک نام کاربری و رمز عبور به کیف پول الکترونیک خود دسترسی خواهید داشت

این محتوا با تحقیقات در صنعت بیمه و بر اساس دغدغه های بیمه شدگان عزیز در مشاوره ها در حال تکمیل شدن است

 مشاوره سریع بیمه ای و مالی در واتساپ

پیمایش به بالا