بهترین دکتر فوق تخصص مچ پا در تهران

بهترین فوق تخصص مچ پا در تهران

جراح ارتوپد مچ پا، معالجات مربوط به زانو، مچ و مفصل لگن، را در زمینه ی توانبخشی و هم در زمینه ی جراحی مچ و پا انجام می دهد. در ایران به دلیل میزان بالای تصادفات و همچنین آسیب های ورزشی، میزان آسیب ها در این نقاط بسیار بالا است و این موضوع اهمیت تربیت جراح ارتوپد پا را بیش از پیش نمایان می کند. خوشبختانه ایران در زمینه ی تربیت پزشکان متخصص ارتوپد بخصوص پزشکان ارتوپد پا در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

درخواست مشاوره پزشکی و معرفی پزشک

یاران و همراهان گرامی درود. باز هم در کنار شما هستیم. با شما تا بهترین فوق تخصص مچ پا رو به شما عزیزان معرفی کنیم. اگر در زمینه جراحی مچ پا و تعویض آن و دیگر مشکلات مچ  بدنبال جراحان زبردست می گردید ما در این مقاله مجموعه ای از بهترین ها رو به شما معرفی می کنیم. دکترپیج را همراهی کنید.

1. دکتر بیژن ولی الهی

(متخصص جراحی پا و مچ)

دکتر بیژن ولی الهی متخصص مچ پا

مرتبه علمی: متخصص ارتوپدی و فوق متخصص مچ پا و جراحی پا

تحصیلات: جراحی استخوان و مفاصل، فلوشیپ جراحی مچ پا و پا

 • دکتر بیژن ولی الهی متخصص ارتوپدی و فلوشیپ جراحی مچ پا هستند، ایشان پایه گذار رشته ی جراحی مچ پا در دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند و تا سال 97 مسئول بخش جراحی مچ پا و پا در دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده اند.
 • ایشان تخصص ویژه در جراحی های اطفال، آسیب های ورزشی، دفورمیتی های مادرزادی اندام، شکستگی های پیچیده، آرتروسکوپی مچ پا و سایر مشکلات مچ پا و پا دارند و تاکنون بالغ بر چندین هزار مورد جراحی موفق در زمینه های ذکر شده انجام داده اند و در این رشته صاحب سبک می باشد .
 • در زمینه اختراع و نوآوری در حیطه های ذکر شده نیز در ایران پیشرو بوده اند.
 • دکتر ولی الهی دوره تکمیلی فلوشیپ جراحی مچ پا و پا را در کشورهای سوئیس ،آلمان ، فرانسه ، هلند ، ایتالیا و …گذرانده اند و رزيدنتهای ارتوپدی بسیاری را در اين رشته تعليم داده اند.
آدرس مطب سعادت آباد، بلوار پاکنژاد، خیابان سرو غربی،خیابان بخشایش نبش بیمارستان عرفان، کوچه هفدهم، ساختمان عرفان، طبقه اول، واحد 102.
شماره تماس 09354907616

2. دکتر سید وحید مروجی

(متخصص جراحی پا و مچ)

دکتر سید وحید مروجی

دکتر سید وحید مروجی پس از قبولی در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و طی دوره عمومی، تحصیلات تکمیلی به عنوان متخصص ارتوپدی را در دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان قطب ارتوپدی دانشگاه های کشور، به پایان رساند.

دکتر سید وحید مروجی در حال حاضر به عنوان متخصص و جراح ارتوپد در جراحی های فوق تخصصی پا و مچ پا ، در بیمارستان های فوق تخصصی شرکت نفت ایران و بیمارستان تهران، با ۱۹ سال سابقه کاری مشغول فعالیت می باشد.

متخصص ارتوپدی و جراحی استخوان ها و مفاصل، جراحی فوق تخصصی پا و مچ پا

عضو جامعه جراحان پا و مچ پای اروپا

عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران

عضو انجمن پزشکان ورزشی ایران

جراحی آرتروسکوپیک مچ پا

جراحی فوق تخصصی کف پای صاف

جراحی فوق تخصصی بدشکلی های انگشتان پا

جراحی فوق تخصصی بدشکلی های مادرزادی و اکتسابی پا و مچ پا

جراحی تخصص شکستگی های پا و مچ پا

آدرس مطب تهران، سعادت آباد، خیابان سرو غربی، خیابان بخشایش، جنب بیمارستان عرفان، کوچه هفدهم غربی، ساختمان عرفان، واحد 102
شماره تماس ۰۹۹۰۰۹۰۰۹۴۶

3. دکتر محسن موحدی یگانه

(متخصص جراحی پا و مچ)

دکتر محسن موحدی یگانه، متخصص ارتوپدی

بیوگرافی:

دکتر موحدی دارای بورد تخصصي ارتوپدی و فوق تخصص در جراحي پا و مچ پا می باشد. دکتر موحدی مدارج تحصيلی را در رشته دکتری طب عمومی و بورد تخصصی ارتوپدی را دردانشگاه علوم پزشکی تهران به اتمام رسانيده و دوره فلوشيپ جراحي ترميمی پا و مچ پا را در دانشگاه تورنتو، کانادا گذرانده است.

گواهينامه ها:
1369 . دکتري طب عمومي ، دانشگاه علوم پزشکي تهران
1375 . بورد تخصص جراحي استخوان و مفاصل ، دانشگاه علوم پزشکي تهران
1383 . Medical Council of Canada
1385 . کالج پزشکان و جراحان ايالت اونتاريو ، کانادا
1385 . فلوشيپ باليني جراحي پا و مچ پا ، دانشگاه تورنتو ، کانادا
1386 . درجه فلوشيپ در جراحي پا و مچ پا، وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکي اولين و تنها فلوشيپ جراحي پا و مچ پا در ايران که به تائيد وزارت محترم بهداشت ،درمان و آموزش پزشکي و رياست محترم هيئت بورد ارتوپدي ايران رسيده است

آدرس مطب تهران، منطقه 3، دستگردی (ظفر)، پلاک 22، واحد 5
شماره تماس 02122922607

4. دکتر بابک اتوکش

(متخصص جراحی پا و مچ)

دکتر بابک اتوکش

فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران با کسب رتبه نخست دانشگاه در آزمون بورد کشوری،جراح استخوان و مفاصل دانشگاه علوم پزشکی ایران ، شکستگی ها ، تعویض مفصل مچ پا، آرتروسکوپی، فوق تخصص جراحی های مچ پا
فلوشیپ کلینیکال جراحی مچ پا از آلمان

 • دوره جراحی های نوین اندام تحتانی از دانشگاه سوربن فرانسه
 • رتبه اول آزمون بورد تخصصی سال 1395 در بین دستیاران تخصص دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • کسب رتبه برتر 5% نفرات اول آزمون بورد تخصصی کشور
 • کسب رتبه اول پژوهشی در سال های 1391 الی 1395 در بین دستیاران تخصصی دانشگاه ایران
 • چاپو داوری مقالات متعدد در مجلات معتبر بین المللی
 • تالیف 15 جلد کتاب در زمینه ی جراحی های ارتوپدی
 • برنده ی گرنت تراول فلوشیپ از کشور کره ی جنوبی
 • برنده ی گرنت فلوشیپ کلینیکال از دانشگاه مارسی و سوربن فرانسه
آدرس مطب خیابان شریعتی، نبش ظفر، مجتمع تجاری نگین ظفر، طبقه نهم، واحد ۷
شماره تماس 09356843678

5. دکتر محمدرضا میعاد

(متخصص جراحی پا و مچ)

دکتر محمد رضا میعاد

بیوگرافی:

فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران (1369-1362)

فارغ التحصیل تخصص جراحی ارتوپدی از دانشگاه علوم پزشکی ایران – بیمارستان شفا یحیائیان (1372-1376)

فارغ التحصیل فلوشیپ جراحی پا و مچ پا از دانشگاه بولونیا – ایتالیا (2005 – 2006)

سوابق شغلی

سه سال پزشک عمومی (1369-1372)

بیست سال جراحی ارتوپدی (جراحی استخوان و مفاصل) (1376-1395)

ده سال فلو شیپ جراحی پا و مچ پا (1385-1395)

آدرس مطب خیابان سعادت آباد، پایین تر از پل نیایش، خیابان 31(رضا جندونی)، پلاک 12، ساختمان آرسام، طبقه 2، واحد 4
شماره تماس 09301010833

6. دکتر سید حجت آیت اللهی موسوی

(متخصص جراحی پا و مچ)

دکتر موسوی آیت اللهی جراح مچ پا

بیوگرافی:

دکتر آیت اللهی موسوی دارای بورد تخصصی جراحی ارتوپدی و فوق تخصص در جراحی پا، مچ پا و آرتروسکوپی و نیز بازسازی مفاصل ( آرتروپلاستی زانو و هیپ) از دانشگاه تورنتو کانادا می باشد.
دکتر آیت اللهی موسوی موفق به اخذ رتبه اول پزشکی عمومی و رتبه دوم بورد تخصصی ارتوپدی در سراسر کشور می شود و پس از بیش از ده سال کار بعنوان هیئت علمی دانشگاه به کشور کانادا می رود و پس از گذراندن امتحانات پزشکی کانادا (Medical Councial of Canada) دوفلوشیپ بالینی و یک فلوشیپ تحقیق از دانشگاه تورنتو اخذ می نماید.

آدرس مطب تهران، منطقه 3، ملاصدرا، جنب بیمارستان بقیه اله، پلاک 212، طبقه سوم، واحد 10
شماره تماس 02188616066

7. دکتر غلامرضا نادری

(متخصص جراحی پا و مچ)

دکتر غلامرضا نادری، جراح مچ پا

بورد تخصصی ارتوپدی، آرتروسکوپی و آرتروپلاستی، فلوشیپ جراحی مچ پا و پا، درمان آسیب های ورزشی

آدرس مطب خیابان شریعتی، بالاتر از یخچال، ساختمان خانه درسا، طبقه دوم اداری، واحد 6
شماره تماس 02122601461

بهترین فوق تخصص مچ پا کیست؟

مچ پا یک از قسمت‌های مهم بدن است که در تحرک و تحمل وزن بدن نقش مهمی را بر عهده دارد. اما این قسمت همیشه در معرض آسیب‌ها و مشکلات زیادی از قبیل پیچ خوردگی، شکستگی و… است. آسیب‌هایی که به مچ پا وارد می‌شوند اغلب در اثر ورزش، راه رفتن، تصادفات و… ایجاد می گردد. لازم است حتماً توسط فوق تخصص مچ پا بررسی و درمان شود. خوشبختانه تعدد جراحان و متخصصین مچ پا زیاد هستند که در این زمینه بهترین درمان‌ها را در نظر می‌گیرند.

بهترین دکتر فوق تخصص مچ پا در تهران

اگر شما هم مانند همه‌ انسان‌ها معتقد هستید که پا قلب دوم انسان است پس بهتره سلامت این عضو جدی گرفته شود. فوق تخصص مچ پا تمام مشکلاتی که برای پاشنه و مچ پا به وجود آمده باشد را تشخیص و درمان می‌کند. بهترین فوق تخصص مچ پا در تشخیص و انجام روش‌های درمانی و جراحی تسلط کامل دارد. این پزشک توانایی تشخیص طیف وسیعی از بیماری‌ها که باعث درد عضلات، تاندون‌ها، مفصل‌ها و… در مچ پا شده‌اند را دارد. از این رو بسته به نوع بیماری پیش زمینه‌ای درمان مناسب را انتخاب می‌کند.

نشانه‌های جدی بیماری در مچ پا

بیشتر افرادی که دچار مشکلات و آسیب در مچ پا می‌شوند ممکن است در وهله اول به متخصص ارتوپد مراجعه کنند. بررسی دقیق‌تر و درمان اصولی‌تر زیر نظر فوق تخصص مچ پا می‌تواند نتیجه بخش‌تر باشد. بیشتر افرادی که به پزشک فوق تخصص مراجعه می‌کنند حداقل یک یا دو علائم هشدار دهنده را دارند که در زیر به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • درد در ناحیه مچ پا حتی به هنگام استراحت، ناتوانی در حرکت دادن مچ پا، ناتوانی در حرکت مچ پا پس از ضربه یا پیچ خوردگی، تغییر رنگ در انگشتان پا یا مچ پا
 • زمانی که فرد دچار مشکلاتی از قبیل پارگی رباط پا، آرتروز در مچ پا یا مشکلات غضروفی و استخوانی می‌شود ممکن است علائم مختلفی از قبیل شنیدن صدای کلیک هنگام حرکت دادن مچ، قفل کردن یا گرفتگی مچ پا را تجربه کند.
 • داشتن درد شدید به دلیل وجود بیماری‌هایی از قبیل صافی پا یا قوس زیاد پا و یا التهاب تاندونی، خار پاشنه، التهاب فاشیای پلانتار و…
 • افرادی که سابقه آسیب یا شکستگی در مچ پا را دارند به احتمال زیاد دچار آرتریت هم می‌شوند.
 • درد پشت ساق پا، مچ و پاشنه پا به دلیل آسیب به تاندون آشیل
 • شکستگی پا یا شکستگی در قسمت مچ پا
 • ناهنجاری‌های مختلف از قبیل تغییر شکل پا، انگشتان یا مچ پا

آشنایی با بیماری ارتوپدی پا

جراح ارتوپدی پا تمامی معالجات مربوط به لگن، زانو، پاشنه، مچ پا را انجام می‌دهد. متخصص ارتوپد و فوق تخصص مچ پا هم در زمینه توانبخشی و هم در زمینه جراحی عملکرد مثبتی دارد. امروزه با بالا رفتن آمار تصادفات و آسیب‌های ورزشی مراجعه به پزشک ارتوپد چندین برابر شده است. آسیب‌های که به پا وارد می‌شود بسیار حساس هستند و نمی‌توان نسبت به درمان آن‌ها سهل انگاری کرد. خوشبختانه برای هر قسمت از پا می‌توانید به فوق تخصص همان عضو مراجعه کنید و درمان‌های نتیجه بخش و مطلوب را دریافت کنید.

مهارت های دکتر متخصص پا

دکتر متخصص پا الخصوص فوق تخصص مچ پا قادر است بیماری‌ها و مشکلاتی که باعث اختلال در عملکرد مچ پا شده‌اند را تشخیص و درمان کند. دکتر متخصص پا می‌تواند انواع مشکلات شایع زیر را تشخیص و درمان کند.

 • درمان آرتروز مچ پا
 • داشتن التهاب، شکستگی و آسیب‌های وارد شده به مچ پا
 • درمان آرتریت
 • تعویض مفصل مچ پا
 • ضایعات غضروف‌های مچ پا
 • بی‌ثباتی راجعه مفصل مچ پا
 • سندروم تونل تارسا
 • التهاب پیدا کردن تاندون آشیل یا تاندونیت
 • پارگی تاندون آشیل
 • زخم پای دیابتی
 • بورسیت یا همان التهاب مفصل مچ پا
 • بیماری نقرس
 • التهاب کف پا
 • شکستگی‌های استرسی در مچ پا
 • بیماری‌های شبه نقرسی
 • استئوکندریت دیسکان
 • آرتریت پسوریاتیک
 • آرتریت واکنشی

بهترین فوق تخصص مچ پا

پیدا کردن بهترین فوق تخصص مچ پا کار چندان سختی نیست. فوق تخصص جراحی پا یا فلوشیپ جراحی در دسته جدیدترین رشته علوم پزشکی قرار دارد. متخصصان ارتوپد برای تکمیل تحصیلات خود در مقاطع بالاتر به صورت تخصصی در یک شاخه مشخص مشغول به تحصیل هستند. پزشکان پر افتخار زیادی در این حوزه فعالیت می‌کنند که توانسته‌اند بخشی از تحصیلات خود را در ایران و بخشی را در خارج از کشور ادامه دهند. سوابق جراحی و بازخورد‌هایی که نسبت به یک پزشک وجود دارد می‌تواند او را در لیست بهترین متخصصان قرار دارد. در زیر به هفت نفر از پزشکان متخصص جراحی پا و مچ پا اشاره می‌کنیم.

 • دکتر محسن موحدی یگانه: دارای بورد تخصصی ارتوپدی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و فوق تخصص در جراحی پا و مچ پا از دانشگاه تورنتو کانادا
 • دکتر محمد رضا میعاد: دارای تخصص جراحی ارتوپدی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فوق تخصص جراحی پا و مچ پا از دانشگاه بولونیا ایتالیا
 • دکتر سید وحید مروجی متخصص ارتوپد و جراحی مفاصل
 • دکتر مرتضی رجایی متخصص ارتوپدی، جراح بیماری‌های مفاصل و استخوان
 • دکتر محمد جواد مرتضوی: متخصص جراحی پا و مچ
 • دکتر غلامرضا نادری: بورد تخصصی ارتوپدی، آرتروسکوپی و آرتروپلاستی – فلوشیپ جراحی مچ پا و پا – درمان آسیب‌های ورزشی
 • دکتر سید حجت آیت اللهی موسوی: بورد تخصصی جراحی ارتوپدی و فوق تخصص در جراحی پا، مچ پا از دانشگاه تورنتو کانادا

مطب تمامی این پزشکان در تهران است که شما با سرچ نام هر پزشک می‌توانید به اطلاعات تکمیلی بیشتری دست پیدا کنید.

 

دکتر پنجه طلا ارتوپد

پزشک متخصص ارتوپد می‌تواند مشکلات مربوط به مچ، زانو، لگن و.. را تشخیص و درمان کند اما فوق تخصص مچ پا دانش و تخصص بیشتری در خصوص مشکلات مچ پا دارد. اگر به دنبال بهترین پزشک برای درمان مشکلات پا هستید حتماً ابتدا بررسی کنید ببیند که آیا پزشک تجربه و دانش کافی در خصوص درمان دارد؟ آیا پزشک تا بحال جراحی‌های مچ پا را با موفقیت انجام داده است؟

تمام این مسائل به شما این اطمینان را می‌دهد که دکتر پنجه طلا ارتوپد یا فوق تخصص مچ پا را پیدا کنید. پزشک متخصص ارتوپد می‌تواند نسبت به تمام مشکلات استخوان و مفاصل تصمیم‌گیری کند. اما زمانی که مشکلات شما محدود به مچ پا شده است فوق تخصص مچ پا می‌تواند بررسی دقیق و درمان کاملتری ارائه کند.

دکتر فوق تخصص پاشنه پا

برای افرادی که سبک زندگی فعالی دارند این احتمال بیشتر است که درد در ناحیه پاشنه یا مچ را تجربه کنند. دکتر فوق تخصص مچ پا تمام عواملی که باعث این درد شده‌اند را بررسی می‌کند و سپس بر اساس ان گزینه درمانی مناسب را انتخاب می‌کند. استفاده از کفش‌های نامناسب، مشکلات ساختاری پا و فعالیت بدنی شدید می‌تواند رفته رفته باعث ایجاد مشکل در پاشنه پا شود. اگر این مشکلات با درمان‌های دارویی رفع نشود به تشخیص پزشک جراحی انجام می‌شود.

فوق تخصص جراحی پا و جراحی مچ پا

فوق تخصص مچ پا از روش‌های جراحی و غیرجراحی برای درمان طیف وسیعی از بیماری‌های مربوط به مچ پا استفاده می‌کند. ابتدا فوق تخصص جراحی پا برخی از تست‌های فیزیکی را روی پای بیمار انجام می‌دهد و اگر با این تست‌ها و سؤالات مرتبط نتوان بیماری را تشخیص داد باید روش‌های تشخیصی دقیق‌تر انتخاب شود.

شدت و علت بیماری دو فاکتور مهم در انتخاب نوع درمان هستند. اقدامات درمانی پزشک متخصص جراحی پا در مراحل ابتدایی دارو، پرهیز‌های غذایی، ورزش و… است. اما زمانی که این روش کمکی به درمان نکند جراحی انجام می‌شود.

سال‌های زیادی است که جراحی مچ پا توسط بهترین متخصصان جراحی در سراسر دنیا انجام می‌شود. جراحی این فیلد توسط فوق تخصص جراحی پا و با دقت و مهارت بالایی انجام می‌شود و تکنیک‌های جدید کمک کرده تا بیماران سریعاً بهبودی خود را باز یابند.

فوق تخصص جراحی پا و مچ پا می‌تواند انواع ناهنجاری‌های مچ پا مانند انحرافات و ناهنجاری‌های مادرزادی را درمان کند. برای این مشکل سال‌های زیادی است که هیچ درمانی تشخیص داده نشده است که با جراحی تغییر شگرفی در وضعیت بیمار مشاهده می‌شود.

متخصص مچ پا در غرب تهران

فوق تخصص مچ پا پس از گذراندن دوران پزشک عمومی و دوره تخصص ارتوپد در مقطع بالاتر، تخصص مچ پا را انتخاب می‌کند. بهترین فوق تخصص باید توانسته باشد تمام دوره‌های لازم را با موفقیت طی کرده باشد. بیشتر افرادی که دچار درد در ناحیه مچ پا می‌شوند سعی دارند تا با مصرف مسکن‌ها این درد را ساکن کنند. اما غافل از اینکه تداوم درد ممکن است مشکلات جدی‌تری را به دنبال داشته باشد.

از آنجا که مچ پا دارای ساختاری پیچیده است در نتیجه از همان ابتدای شروع علائم به متخصص مچ پا مراجعه کنید. تشخیص و درمان زود هنگام می‌تواند عوارض احتمالی را به طرز چشمگیری کاهش دهد.

متخصص مچ پا در غرب تهران علت درد پیش آمده را جویا می‌شود و با معاینات فیزیکی و عکس‌برداری، تشخیص را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهد. شکستگی، پارگی رباط، آرتریت و… همگی مشکلاتی هستند که با درمان‌های محلی به نتیجه نمی‌رسند و حتماً لازم است که پزشک فوق تخصص در این زمینه تشخیص و درمان را انجام دهد.

همچنین بخوانید: 

1. بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو در تهران

2. مفصل مچ پا: (نکاتی موثر و ارزشمند در پیشگیری از آسیب ها و درمان)

پزشکان برتر

محمد حمید کرباسیان


سفارش طراحی سایت پزشکی و تخصصی در سایت زیر:

  DrMohandes.com

دکتر پیج همراه همیشگی شما در لحظه های سخت انتخاب

مقالات مرتبط

متخصص بیهوشی چه کسی است؟

متخصص بیهوشی چه کسی است؟

متخصص بیهوشی چه کسی است؟ متخصص بیهوشی (Anesthesiologist) به پزشکی میگویند که به بیهوشی و فرایندهای مربوط به عمل جراحی می‌پردازد. نام کامل رشته بصورت بیهوشی، مراقبتهای ویژه و درد میباشد که امروزه

ادامه مطلب ...

4 دیدگاه دربارهٔ «بهترین دکتر فوق تخصص مچ پا در تهران»

 1. سلام وقتتون بخیر غرض از مزاحمت یه بیمار دارم که حدود یک سال و نیم پیش در اثر سانحه به وسیله ادوات کشاورزی دچار تروما به پا شدند که آسیب عروق و تاندون و اعصاب به ایشان وارد شد که جراحی عروق و اینا توسط متخصص انجام گرفت ولی بعد از چند عملی که تا کنون داشته از نظر حسی و حرکتی از زانو به پایین مشکل دارند اکنون واسه مشکل اعصاب پا و حرکت ایشان ما باید چیکار کنیم؟
  با تشکر

 2. سلام وقتتون بخیر باشه
  شصت انگشت سمت راستم یه مقدار انحراف پیداکرده در حالت عادی خوبم ولی وقتی فوتبال میرم یاورزش میکنم تا دورزو درد مفصلی دارم از داخل پام قسمت شصتم پام کامل در میگیره که مجبور میشم آروم راه برم گاهی وقتا هم لنگان لنگان
  راه میرم پیش چه پزشکی برم که بتونه دردمنو متوجه بشه؟؟؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

پیمایش به بالا