بهترین مرکز نوار عصب و عضله در تهران

بهترین کلینیک برای گرفتن نوار عصب و عضله در تهران

همراهان گرامی ما در ابتدای مبحث نوار عصب و عضله می خواهیم فهرست کاملی از بهترین پزشکان در این حوزه در شهر تهران را به شما معرفی کنیم.

مرکز اعصاب و روان زیمادرمان

زیما درمان مرکز تخصصی آر تی ام اس

مرکز زیما درمان  مجموعه ای شامل کلینیک مغز و اعصاب و اعصاب و روان با درمان تخصصی به وسیله دستگاه های پیشرفته مانند rTMS و FMS می باشد. اعضای این مرکز از برترین پزشکان متخصص و فوق تخصص و عضو انجمن نخبگان و اساتید دانشگاهی هستند و چندین ثبت اختراع دارند و خدمات نوار عصب و عضله، نوار مغزی، نقشه مغزی، آر تی ام اس . اف ام اس را ارائه می دهند

کلینیک زیما درمان از سال ۱۳۹۲ در حوزه های درمانی همچون rTMS و درمان بیماری های مغز واعصاب مانند میگرن ،افسردگی اضطراب وزوز گوش پارکینسون سکته های مغزی ام اس عدم تعادل، درد های اسکلتی عضلانی، انواع دیسک ها ، درمان بیماری های اعصاب و‌ روان مانند دو قطبی، اضطراب، افسردگی، وسواس فکری و عملی، مشکلات جنسی،و جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات شامل جراحی دیسک کمر و گردن و تنگی کانال نخاعی، جراحی تومور های مغزی و جراحی تاندون فعالیت می کند.

آدرس:

دکتر محمود اکبری

دکتر محمود اکبری دارای دکترای تخصصی فیزیوتراپی ی‌ باشد

سابقه عضویت در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران 

عضو تیم طراحی بخش‌ های توانبخشی بیمارستان نورافشار 

گواهینامه‌ های معتبری در زمینه درمان دردهای ستون فقرات 

دکتر ‌سید مجید اخوان حجازی

دکتر ‌سید مجید اخوان حجازی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی از دانشگاه مالایا کوالالمپور

عضو انجمن جهانی طب فیزیکی و توانبخشی

عضو انجمن بیماران ALS ایران

عضو انجمن پزشکان توانبخشی مالزی

عضو انجمن آسیایی آسیب‌های نخاعی

دکتر ‌مهناز خواجه پو

دکتر ‌مهناز خواجه پور، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

 

مرکز فیزیوتراپی دکتر رشادی

دکتر حبیب رشادی فلوشیب جراحی زانو و پا از اروپا

متخصص و فوق تخصص جراحی تعویض مفصل زانو، پارگی رباط صلیبی و منیسک پا و دست

دارای کلینیک ارتوپدی و آسیب های ورزشی در تهران

دکتر وحید سلطانی

دکتر وحید سلطانی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

خدمات:

 • نوار عصب و عضله
 • طب سوزنی
 • ورزش درمانی
 • منیپولاسیون
 • تزریقات داخل مفصلی برای درمان آرتروز

دکتر حسن شاکری

دکتر حسن شاکری مدرک کارشناسی ارشد فیزیوتراپی از دانشگاه علوم پزشکی ایران

دکترای تخصصی  از دانشگاه علوم پزشکی ایران

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توان بخشی

معاون فرهنگی دانشگاه علوم بهزیستی و توان بخشی

دکتر فائزه گوهری

دکتر فائزه گوهری، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

فارغ‌التحصیل پزشکی عمومی و دکترا تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی از دانشگاه علوم پزشکی ایران

دارای بورد تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی هستند

دکتر فرهاد عادل منش

دکتر فرهاد عادل منش، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

فلوشیپ فوق تخصصی درد از دانشگاه مک گیل کانادا

عضو انجمن طب فیزیکی و توانبخشی کانادا ب

دکتر ‌بهزاد محمودی نژاد

دکتر ‌بهزاد محمودی نژاد، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دکتر کتایون مرادی 

دکتر کتایون مرادی، متخصص طب فیزیکی‌ توانبخشی

نفر اول بورد تخصصی کشوری

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

آشنایی با نوار عصب و عضله

نوار عصب و عضله چیست؟

 

شاید  اسم نوار مغزی و یا نقشه مغزی  به عنوان روش های تشخیصی اعصاب مرکزیبه گوشتان خورده باشد، الکترومیوگرافی EMG یا نوار عصب و عضله  نیز یک تست تشخیصی تخصصی است که به منظور سنجش عملکرد و سلامت عصب‌های محیطی نواحی مختلف بدن استفاده می‌شود. عصب‌های بدن از مغز و نخاع نشات می‌گیرند و در تمام نقاط بدن وجود دارند.

زمانی که اعصاب در یک قسمت از بدن دچار مشکل شوند برای تشخیص و ارزیابی آن‌ها نوار عصب و عضله انجام می‌شود. نوار عصب و عضله توسط متخصص مغز و اعصاب، متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی وجود دارند تا با شناخت دقیق و دانش بالا، تست را بدون کوچکترین خطایی انجام دهند.

نوار عصب و عضله چیست؟

نوار عصب و عضله یکی از تست‌های بسیار کارآمد در تشخیص اختلالات عضلانی و ضعف عضلانی است. افرادی که از خواب رفتگی و بی‌حسی نواحی مختلف بدن رنج میرند و هنوز از علت این درد‌ها مطلع نیست می‌توانند به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنند تا از علت درد، قدیمی یا جدید بودن عارضه میزان شدت صدمه و… با تست EMG اطلاع پیدا کنند.

کاربرد‌های نوار عصب و عضله

سلامت عضلات و سلول‌های عصبی در طول سن دستخوش تغییرات می‌شود. بیماری‌ها و صدمات جدی به اعصاب می‌تواند باعث ایجاد مشکلات متعددی در آن‌ها شود. تشخیص دقیق و به موقع این صدمات با تست EMG هم برای بیمار و هم برای پزشک کارآمد است.

تست الکترومیوگرافی عوارض زیاد و غیر قابل جبرانی دارد اما ممکن است فرد در طول درمان درد عصبی یا عضلانی را تجربه کند. به طور کلی از مهمترین کاربرد‌های نوار عصب و عضله می‌توان به تشخیص دقیق مشکلات زیر اشاره کرد:

 • تشخیص اختلالات عضلانی پیشرونده مانند پلی میوزیت و دیستروفی عضلانی
 • تشخیص دادن اختلالاتی از قبیل می‌استنی گراویس، سندرم لامبرت ایتون و سندرم گیلن باره که روی اتصالات عصبی و عضلانی تأثیر دارند.
 • تشخیص دقیق و به موقع اسکلروز جانبی آمیوتروفیک، این بیماری تأثیر زیادی روی سلول‌های عصبی در مغز و نخاع دارد.
 • این تست اختلالات اعصاب محیطی را که در اثر آسیب به سیستم عصبی محیطی، اعصاب خارج از مغز و نخاع، مانند سندرم تونل کارپ یا نوروپاتی محیطی ایجاد شده‌اند را تشخیص می‌دهد.
 • تست الکترومیوگرافی قادر به تشخیص اختلالات ریشه عصبی از قبیل سیاتیک، رادیکولوپاتی یا فشرده شدن عصب و فتق دیسک است.
 • از تست نوار عصب و عضله به منظور نظارت بر موارد خاصی از قبیل سیاتیک، سندرم تونل کارپال، نوروپاتی دیابتی، می‌استنی گراویس، سندرم لامبرت ایتون، بیماری شارکو ماری توث، فلج بل، فتق دیسک، دیستروفی عضلانی و سندرم گیلن باره استفاده می‌شود.

نوار عصب و عضله پا

الکترومیوگرافی پا یا همان نوار عصب و عضله پا به منظور ارزیابی سلامت عضلات پا و سلول‌های عصبی کنترل‌کننده آن‌ها انجام می‌شود. با نتایج این تست می‌توان به وجود اختلالات عملکردی اعصاب و عضلات پا و یا مشکلات انتقال سیگنال عصب به عضله پا پی برد.

زمانی که فرد دچار یکی از علائم از قبیل:

 • احساس عدم تعادل در پا‌ها
 • ضعف یا فلج عضلانی پا
 • سوزن سوزن شدن یا بی‌حسی در قسمت‌های مختلف پا
 • گرفتگی یا اسپاسم عضلات پا شود می‌تواند برای تشخیص دقیق‌تر آن در بهترین کلینیک تست EMG را انجام دهد.

این تست باید در مراکز معتبر و زیر نظر پزشک متخصص انجام شود. تا بتوان به نتایج تست اعتماد کرد و بر اساس آن پروسه‌ی درمان تجویز شود.

نوار عصب و عضله دیسک کمر

 

نوار عصب و عضله دیسک کمر

درد کمر و گردن دردی آشنا برای بیشتر افرادی است که از دیسک کمر رنج می‌برند. برای اینکه به صورت دقیق فشار روی رشته‌های عصبی را مشخص کرد باید از نوار عصب و عضله استفاده کرد. تشخیص به موقع این عارضه می‌تواند درمان مؤثرتری داشته باشد.

با تست EMG می‌توان به صورت دقیق از میزان خطر آفرین بودن دیسک کمر مطلع شد و وضعیت عصب درگیر و دیسک مورد نظر بررسی می‌شود. در برخی موارد کمر درد مربوط به دیسک کمر نیست و ممکن است فرد مشکل دیابتی داشته باشد. در کلینیک نوار عصب و عضله فرد را از وجود یا عدم وجود مشکلات عصب در نواحی مختلف بدن مطلع می‌کنند.

نوار عصب و عضله با بیمه تکمیلی

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی ضعیف نوار عصب و عضله در بهترین کلینیک‌های تهران با همکاری شرکت‌های بیمه‌ای انجام می‌شود. استفاده از خدمات درمانی بیمه برای انجام این نوار بسیار مقرون به صرفه است. کلینیک‌های معتبر با بیمه‌های معتبری همچون تأمین اجتماعی قرارداد دارند و افرادی که بیمه تکمیلی بیمه‌های مختلف دارند می‌توانند از کلینیک فاکتور معتبر و رسمی دریافت کنند تا هزینه نوار توسط بیمه برگشت داده شود.

نوار عصب و عضله دست

نوار عصب و عضله دست زمانی تجویز می‌شود که فرد دچار اختلالات عضلانی مانند دیستروفی عضلانی، بیماری‌هایی مانند می‌استنی گراویس، اختلالات اعصاب خارج از نخاع مانند سندرم تونل کارپال و یا نوروپاتی محیطی، اختلالات با ریشه عصبی مانند رادیکولوپاتی گردن و… باشد. زمانی که فرد یکی از این اختلالات را داشته باشد دچار علائمی از قبیل گزگز، بی‌حسی، ضعف عضلانی دست و… می‌شود. انجام تست دقیق و کارآمد نوار عصب می‌تواند بهترین روش تشخیص اختلالات عصبی در دست باشد.

نوار عصب و عضله برای تشخیص‌ام اس

نوار عصب و عضله برای تشخیص ‌ام اس

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تشخیص بیماری‌ام اس انجام نوار عصب و عضله است. بیماری‌ام اس یا فلج چندگانه یک مشکل مغزی و نخاعی است که با تشخیص به موقع قابل کنترل است. در بهترین کلینیک تهران نوار EMG به منظور تشخیص‌ام اس با کمترین هزینه و با استفاده از تجهیزات مدرن و کارآمد انجام می‌شود.

برای تشخیص بیماری‌ام اس در کنار انجام تست خون، تصویربرداری‌ام آر آی، پونکسیون کمری می‌توان نوار عصب را هم انجام داد. از آنجا که درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد اما به راحتی می‌توان با تشخیص درست و به موقع جلوی پیشرفت بیماری و کاهش علائم را گرفت.

هزینه نوار عصب و عضله

افرادی که دچار اختلالات عصب و عضله هستند لازم است که حتماً نوار عصب و عضله برای آن‌ها انجام شود. اما هزینه انجام این تست ثابت نیست و فاکتور‌های مختلفی در تعیین آن دخیل هستند. یکی از فاکتور‌های مهم نوع کلینیک و تجهیزاتی آن هاست. هر چه تجهیزات مدرن‌تر و کارآمدتر باشد تشخیص دقیق‌تر و مقرون به صرفه‌تر است. اینکه تست عصب از کدام اندام گرفته می‌شود روی هزینه آن تأثیر می‌گذارد. گا‌هاً برای برخی از اندام‌ها لازم است که الکترومیوگرافی همراه با تست هدایت عصبی انجام شود که این مورد هم بر روی هزینه‌ها تأثیر‌گذار است.

در برخی موارد ممکن است برای تشخیص یک بیماری مانند سکته مغزی از چندین عضو نوار عصب انجام شود. در نتیجه هزینه بر اساس تعداد نوار و بخش‌های بررسی شده تعیین می‌شود. نوع بیمه، تخصص و مهارت پزشک، محل انجام تست، موقعیت مکانی کلینیک و… همگی روی هزینه نهایی تأثیر می‌گذارند.

منبع:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21796004/

https://www.sasanhospital.com/en/physician/physicianlist/203

https://www.sasanhospital.com/en/physician/physicianlist/203

 

پزشکان برتر

محمد حمید کرباسیان


سفارش طراحی سایت پزشکی و تخصصی در سایت زیر:

  DrMohandes.com

دکتر پیج همراه همیشگی شما در لحظه های سخت انتخاب

محل تبلیغ شما

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا