علی مرسلی
دندانپزشک

شماره های تماس

شبکه های اجتماعی

مهارت های حرفه ای

آدرس

تهران – ابتدای جلال احمد، زیر پل گیشا (نصر) روبروی بانک کشاورزی پلاک 71 طبقه چهارم

علی مرسلی

آخرین بروزرسانی: 7 بهمن , 1401

عصب کشی برای بیشتر مراجعین ما همراه با ترس و استرس است. بیشتر بیماران ما از درمان کانال ریشه (عصب کشی) می ترسند. عصب کشی دندان علیرغم تمام تلاش ما دندانپزشکان برای راحت سازی آن برای بیماران، درمان خوشایندی نیست. ممکن است در طی درمان با درجاتی از اذیت همراه باشد و ممکن است بعد از درمان و رفع بی حسی با میزانی از درد مواجه شوید.متاسفانه بسیاری از افراد علیرغم مشکلات زیاد دندانی، به دلیل ترس زیاد مراجعه به دندانپزشک را به تاخیر می اندازند. ( غلبه بر ترس از مراجعه به دندانپزشکی را اینجا بخوانید)

معاینه بیمار توسط دندانپزشک از لحظه ورود بیمار به مطب شروع می شود. ما دندانپزشکان بر حسب تجربه بیماران مضطرب را می توانیم شناسایی کنیم. نوع نشستن بیمار روی صندلی اتاق انتظار، نوع نشستنش بر روی یونیت دندانپزشکی، سوالاتی که می پرسد و عکس العمل هایی که نشان می دهد نشانه هایی هستند که ما می فهمیم با بیمار مضطرب مواجه شده ایم.

خیلی از مراجعین متخصصان درمان ریشه یا اندودنتیست‌ها برای نجات یک دندان به ما مراجعه می‌کنند. چراکه ما در خط آخر نجات و حفظ دندان‌ها قرار داریم.

در بسیاری از موارد اندودنتیست‌ها از اصلی‌ترین دندان‌پزشکان متخصصی هستند که در مورد ماندن یا کشیده شدن یک دندان باید اظهارنظر قطعی بکنند. ازاین‌جهت کار بسیار حساسی دارند و باید ملاحظات زیادی را در نظر بگیرند.

در این مطلب به این قضیه می‌پردازیم که وقتی شما برای حفظ یا کشیده شدن یک دندان مراجعه می‌کنید ما چه چیزهایی را در نظر می‌گیریم و بر چه اساسی در مورد سرنوشت دندان شما اظهارنظر می‌کنیم:
قابل‌درمان ریشه بودن دندان:
مهم‌ترین قسمتی که ما اظهارنظر می‌کنیم در مورد قابلیت درمان ریشهٔ دندان است. اینکه این درمان چه قدر موفق خواهد بود. آیا مشکلاتی مانند درد، تورم، فیستول چرکی، عفونت، آبسه و … را به‌طور کامل برطرف خواهد کرد؟ آیا در آینده ممکن است نیاز به مداخلات درمانی دیگری مثل جراحی ریشه (آپیکو)  باشد؟ ما شانس موفقیت این موارد را با شما در میان می‌گذاریم و درصورتی‌که شانس موفقیت خیلی پایین باشد یا اصلاً وجود نداشته باشد، درمان کشیده شدن را مطرح می‌کنیم.

http://drmorsali.com/

پزشکان مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

پیمایش به بالا