امید صالح پور
متخصص بیماریهای چشم

شماره های تماس

شبکه های اجتماعی

مهارت های حرفه ای

آدرس

تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، ابتدای خیابان قبا، پلاک 12، واحد 4

امید صالح پور

آخرین بروزرسانی: 30 فروردین , 1403

دکتر امید صالح پور فرزند دکتر محمد حسین صالح پور در 18 تیرماه سال 1344 در تهران متولد شد. به علت ماموریت پدر برای ریشه کنی مالاریا، در اصفهان ساکن شد . تحصیلات ابتدائی را در دبستان ستاره صبح و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان دانشگاه اصفهان به پایان رساند. بلافاصله با رتبه بالا در کنکور سراسری سال 1362 در رشته پزشکی پذیرفته شد. در سال 1369 فارغ التحصیل و با اخذ رتبه اول وارد رشته تخصصی چشم پزشکی در اصفهان شد. در سال 1372 در سن 28 سالگی به عنوان متخصص چشم پزشکی فارغ التحصیل شد و به علت کسب رتبه اول در آن سال مشمول دریافت بورس تحصیلی وزارت بهداشت و درمان گردید.

دکتر صالح پور در رشته چشم پزشکی کودکان در بیمارستان کودکان لندن وابسته به دانشگاه لندن تحصیلات تکمیلی خود را در سال 1374 به پایان رساند و به ایران بازگشت. پس از گذراندن دوره وظیفه عمومی مدتی در ایران کار کرد و پس از پایان تعهدات تحصیلی خود در سال 1380 برای کار به دبی رفت. مدت یک سال در بخش چشم بیمارستان ایرانی دبی کارکرد و همزمان مسئول آموزش بخش چشم پزشکی دانشجویان پزشکی عجمان امارات که در آن زمان دوره بالینی را در بیمارستان ایرانی دبی می گذراندند، بود. سپس به ایران مراجعت کرد و اقدام به تاسیس مطب و همکاری با برخی مراکز دولتی و خصوصی نمود.

دکتر صالح پور مهارت و حوصله زیادی برای معاینه چشم کودکان در هر سنی دارد.

چشم پزشکی کودکان چیست؟

رشته ای فوق تخصصی از چشم پزشکی می باشد. در این رشته فوق تخصصی، فارغ التحصیلان متخصص چشم پزشکی مدتی را بطور اختصاصی در زمینه نحوه معاینه چشم کودکان و بیماری های خاص چشم کودکان و نحوه تشخیص و درمان آنها به تحصیل می پردازند.

معمولا انحراف چشم جزء بیماری های شایع چشم کودکان و در کودکان انحراف چشم شایعتر از بزرگسالان است و به همین دلیل همراه با دوره آموزشی بیماری های چشم کودکان، در این دوره فوق تخصصی انواع انحرافات چشم و نحوه تشخیص و د رمان آن ها نیز به متخصصین آموزش داده می شود .

استرابیسم به معنی انحراف چشم می باشد و به همین دلیل رشته فوق تخصصی فوق مجموعا به عنوان فوق تخصص چشم پزشکی کودکان و استرابیسم شناخته می شود. در انجمن چشم پزشکی ایران نیز گروه فوق تخصصی چشم پزشکی کودکان و استرابیسم وجود دارد.

 

 

 

پزشکان مرتبط

جراح اسلیو و بای پس معده
فلوشیپ لاپاراسکوپی و جراحی چاقی
فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی
فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی و جراحی چاقی
فوق تخصص بیماری های خون و سرطان کودکان (هماتولوژی، آنکولوژی)
فوق تخصص بیماری های خون و سرطان کودکان (هماتولوژی، آنکولوژی)
فوق تخصص بیماری های خون و سرطان کودکان (هماتولوژی، آنکولوژی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

پیمایش به بالا