مسعود یغمایی
دندانپزشکان

شماره های تماس

شبکه های اجتماعی

مهارت های حرفه ای

آدرس

بزرگراه آفریقا - بولوار گلشهر - پ. 2/37

مسعود یغمایی

آخرین بروزرسانی: 3 بهمن , 1401

دكتر مسعود يغمايي‌ در سال‌ 1329 شمسی در شهرستان‌ خور و بيابانك‌ به‌ دنيا آمد.ايشان متخصص جراحي‌ دهان‌ و فك‌ و صورت از آمريكا است.وي‌ در حال‌ حاضر دانشيار و رئيس‌ بخش‌ جراحي‌ دهان‌ و فك‌ و صورت‌ دانشگاه‌ شهيد بهشتي مي‌باشد. كتاب”جراحي‌ دهان‌ و فك‌ و صورت‌” ترجمه مسعود يغمايي، در دوره بيست و دوم انتخاب كتاب سال جمهوري اسلامي ايران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ،به عنوان كتاب سال برگزيده شد.

مسعود يغمايي پس‌ از طي‌ تحصيلات‌ ابتدايي‌ و دبيرستان‌ وارد تحصيل‌ در مقاطع‌ دانشگاهي‌ شد و در سال‌ 1353 در رشتة‌ دندانپزشكي‌ از دانشگاه‌ تهران‌ فارغ‌ التحصيل‌ گرديد. وي‌ در سال‌ (1981. م) از آمريكا به‌ دريافت‌ تخصص‌ جراحي‌ دهان‌ و فك‌ و صورت‌ نايل‌ آمد.

دكتر يغمايي‌ در سال‌ 1361 به‌ استخدام‌ دانشگاه‌ علوم‌ پزشكي‌ شهيد بهشتي‌ درآمد و از آن‌ پس‌ تاكنون‌ در اين‌ دانشگاه‌ به‌ تدريس‌ اشتغال‌ دارد. وي‌ در حال‌ حاضر دانشيار و رئيس‌ بخش‌ جراحي‌ دهان‌ و فك‌ و صورت‌ دانشگاه‌ فوق‌ مي‌باشد. او همچنين‌ رئيس‌ انجمن‌ جراحان‌ دهان‌ و فك‌ و صورت‌ در ايران‌ در سالهاي‌ (79 – 77) بوده‌ است.

جوائز و نشانها : كتاب”جراحي‌ دهان‌ و فك‌ و صورت‌” ترجمه مسعود يغمايي، در دوره بيست و دوم انتخاب كتاب سال جمهوري اسلامي ايران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ،به عنوان كتاب سال برگزيده شد.

پزشکان مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

پیمایش به بالا