محمودرضا فریدونی

دندانپزشکان

شماره های تماس

شبکه های اجتماعی

مهارت های حرفه ای

آدرس

مطب دکتر محمودرضا فریدونی،تهران،ایران

دندانپزشکی کودکان (اطفال)
تخصص دندانپزشکی کودکان به صورت ویژه به سلامت دهان و دندان کودکان از زمان نوزادی تا دوران نوجوانی می‌پردازد. متخصص دندانپزشکی کودک، تجربه و مهارت‌های لازم برای مراقب از دندان، لثه و دهان کودک در سنین مختلف دوران کودکی را دارا می‌باشد.

دندانپزشکان پس از تکمیل دوره دندانپزشکی عمومی، سه سال دوره تخصصی مربوطه را طی می‌کنند تا با روش‌های پیشگیری و درمان انواع مشکلات دهان و دندان در کودکان آشنا شوند.

دندانپزشک متخصص اطفال، علاوه بر پرداختن به سلامت دهان و دندان کودکان، آموزش‌های لازم را به والدین آنها ارائه می‌دهد.

موسسات زیادی منجمله آکادمی دندانپزشکی کودکان آمریکا (AAPD) توصیه می‌کنند شش ماه پس از رویش اولین دندان یا قبل از یک سالگی به دندانپزشک متخصص کودکان مراجعه شود.دلیل امر این است که معاینات اولیه دهان کودک منجر می‌شود پوسیدگی دندان در مراحل اولیه خود تشخیص داده شود و در نتیجه ترمیم و درمان آن به میزان قابل توجهی ساده‌تر خواهد بود و همچنین آموزش های لازم جهت پیشگیری از ایجاد پوسیدگی به والدین داده میشود .

دندان شیری کودکان

ضرورت مراجعه به دندانپزشک کودکان
در کودکان، رویش دندانهای شیری معمولا از شش ماهگی آغاز می گردد. در سنین 6 تا 7 ساگی، افتادن دندان‌های شیری شروع می‌شود که به تدریج با دندان‌های اصلی جایگزین می‌شود. بدون مراقبت های مناسب دهان و دندان، کودک ممکن است با پوسیدگی دندان و بیماری های دهان مواجه شود که در اثر آن درد و عوارض جانبی برای او به همراه خواهد داشت.

نگهداری و سلامت دندان‌های شیری به اندازه دندان‌های دائمی اهمیت دارد. وجود عارضه‌ای که باعث عفونت یا درد در دندان‌های شیری شود تأثیر مستقیم بر سلامت و شادابی کودک داشته و می‌تواند باعث ناراحتی و بیماری کودک شود. علاوه بر آن موجب می‌شود کودک از غذا خوردن امتناع کند یا به دلیل وجود درد در دندان خود، غذای خود را نجویده بخورد که علاوه بر ایجاد دل درد باعث جذب نشدن کامل غذا می‌شود. این مسأله به رشد کودک آسیب رسانده و باعث ضعیف شدن او می‌شود.

کودکان همانند انسان‌های بالغ رفتار نمی‌کنند. انتظار نمیرود حین معاینات دندانپزشکی آنها همیشه صبور بوده و با پزشک همکاری کنند. یک دندانپزشک کودک می‌داند چگونه معاینات را انجام داده و طوری با کودک رفتار کند که او حین معاینات آرامش داشته باشد.

به علاوه، دندانپزشکان کودک از تجهیزات و لوازم خاصی در مطب خود استفاده میکنند که ویژه کودکان طراحی و تزئین شده است.

دندانپزشک متخصص اطفال با پیشنهاد دادن مجموعه‌ای از روش‌ها جهت مراقبت از دهان، لثه و دندان کودکان، انتخاب‌های مختلفی را در پیش روی شما قرار می‌دهد.
پیدا کردن دندانپزشک کودک خوب
برای پیدا کردن یک دندانپزشک اطفال خوب، والدین معمولا نمی‌دانند چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهند.

به غیر از موارد اورژانسی، بهتر است اولین مراجعه کودک به دندانپزشک فقط برای یک معاینه (چکاپ) عادی باشد و اقدامی روی دندان‌های او انجام نشود. در نتیجه شما می‌توانید بسنجید که رفتار و تعامل دندانپزشک با کودک شما به چه شکل می‌باشد.

ابتدا جویای پیشنهادات دوستان و خانواده خود شوید. در وب سایت‌ها و منابع مرجع جستجو کرده و لیست متخصصین دندانپزشکی اطفال نزدیک به محل خود را پیدا کنید. به وب سایت آنها مراجعه کنید و مطمئن شوید آنها دارای تخصص دندانپزشکی کودکان می‌باشند.

اقدامات قابل انجام به صورت خلاصه موارد زیر می‌باشد:

از دوستان و آشنایان بپرسید و پیشنهاد بگیرید
اگر پزشک خانوادگی دارید از پزشک خود پرس و جو کنید و از او بخواهید کسی را معرفی کند
در بانکها اطلاعاتی یا منابع معتبر جستجو کنید
مطمئن شوید دندانپزشکی که در نظر گرفته‌اید، دوره تخصصی دندانپزشکی اطفال را گذرانده باشد
http://drferaydooni.com/

پزشکان مرتبط

دکتر وحید دهقان منشادی، جراح دهان، فک و صورت

دکتر وحید دهقان منشادی

متخصص جراحی فک، دهان و صورت
دکتر هومن هوشنگی، جراح فک و صورت

دکتر هومن هوشنگی

متخصص جراحی فک و صورت

محمدرضا جان پور

فیزیوتراپی

دکتر بیتا جبلی

فوق تخصص مغز و اعصاب نوزادان،کودکان و نوجوانان|دکتر بیتا جبلی
دکتر مروجی ارتوپد

دکتر سید وحید مروجی

متخصص ارتوپدی و فوق تخصص جراحی پا و مچ پا

فرهاد موسی زاده

متخصص جراحی عمومی

محمد هاشمی

متخصص تغذیه

محمدحسن کاسب

متخصص ارتوپدی و تروماتولوژی
پیمایش به بالا