محمد حسین ماندگار

متخصص جراحی عمومی

شماره های تماس

شبکه های اجتماعی

آدرس

خیابان ولیعصر خیابان عباسپور (توانیر)ساختمان شماره 4 طبقه سوم واحد15

پرفسور دکتر محمدحسین ماندگار فوق تخصص جراحی قلب و عروق در سال 1954 میلادی در تهران متولد شد.وی تحصیلات ابتدایی و دبیرستان خود را در تهران گذراند و از سال 1972 میلادی در رشته پزشکی در دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد.پروفسور محمد حسین ماندگار تحصیلات تخصصی جراحی را بین سال‌های 1979 تا 1984 میلادی در دانشگاه تهران تکمیل کرد و فوق تخصص جراحی قلب و عروق را نیز در سال 1987میلادی در همین دانشگاه به اتمام رساند.
پروفسور محمد حسین ماندگار در اوایل 1991 میلادی به ایران بازگشت و بخش جراحی قلب بیمارستان دکتر شریعتی تهران را پایه گذاری کرد، در سالهای بعد این مرکز به یکی از موثرترین و مشهورترین مراکز آموزشی و پژوهشیِ تخصصی قلبِ تهران شد. پروفسور محمد حسین ماندگار از ابتدای فعالیت بخش جراحی قلب بیمارستان دکتر شریعتی در نقش رئیس بخش به بیماران خدمت کرده است.

از مهمترین نقش های پروفسور محمد حسین ماندگار، آموزش دانشجویان و دستیاران فوق تخصصی قلب در دانشگاه تهران است، ایشان ضمن آموزش بیش از 35 جراح فوق تخصصِ قلب توانسته بیماران صعب العلاج بسیاری را به زندگی بازگرداند.

پروفسور محمد حسین ماندگار از سال 2000میلادی در فرهنگستان علوم پزشکی و از سال 1990میلادی در سازمان پزشکی قانونی و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران در سمت مشاوره خدمت کرده است. ایشان از سال 2002میلادی عضو ثابت و رسمی جراحان قفسه سینه امریکا و از سال 2001میلادی عضو رسمی و ثابت جامعه جراحان قلب و قفسه سینه اروپا و از سال 2000میلادی عضو دائمی انجمن جراحان قلب و قفسه سینه حوزه مدیترانه شد. در حال حاضر ایشان از اعضای موسس و هیات مدیره جامعه جراحان قلب ایران و از اعضای جامعه جراحان و انجمن آترواسکلروز ایران هستند.
پروفسور محمد حسین ماندگار بیش از هشت جلد کتاب تخصصی ،عمومی و افزایش اطلاعات عمومی را نگارش، تالیف ترجمه و گردآوری کرده است که برخی از این کتاب ها بیش از شش بار تجدید چاپ شده اند.برای ایشان پرداختن به مباحث پیشگیری قبل از درمان اهمیت بیشتری دارد از اینرو کتابهای بسیاری نیز در این زمینه تدوین و تالیف کرده است. علاوه بر این، بسیاری از مقالات پروفسور محمد حسین ماندگار در زمینه جراحی قلب در کنگره های داخلی و خارجی ارائه و مورد استقبال قرار گرفته است و تعداد بی شماری از این آثار در نشریات معتبر پزشکی از جمله نشریه سالیانه جراحی قفسه سینه و نشریه اکوکاردیوگرافی به چاپ رسیده است.پروفسور ماندگار ناظر بیش از 45 پایان نامه دانشجویی در مقاطع دکترای پزشکی عمومی و فوق تخصص جراحی قلب بوده است.

http://www.drmandegar.com

پزشکان مرتبط

محمد علی یوسف نیا

متخصص جراحی عمومی

یاسر طلوعی تبار

متخصص جراحی عمومی

میثم مرتاضیان

متخصص جراحی عمومی

سهیل منصوریان

متخصص جراحی عمومی

شهرام ممتحن

متخصص جراحی عمومی

محمد رضا سعیدی

متخصص جراحی عمومی

محمد رییس زاده

متخصص جراحی عمومی

محمد حسین ماندگار

متخصص جراحی عمومی
پیمایش به بالا