مرکز پزشکی هسته ای نیکان
پاراکلینیک ها

شماره های تماس

شبکه های اجتماعی

مهارت های حرفه ای

آدرس

مرکز پزشکی هسته ای نیکان،تهران،ایران

مرکز پزشکی هسته ای نیکان

آخرین بروزرسانی: 3 بهمن , 1401

مرکز پزشکی هسته ای نیکان
مرکز پزشکی هسته ای نیکان در سال 1377 با بهره گیری از بهترین امکانات موجود افتتاح شد و فعالیت آن تاکنون پیوسته ادامه داشته است. هدف اصلی این مجموعه ارائه خدمات پزشکی هسته ای با دستگاهها و تکنیک های به روز توسط پزشکان و کارکنان مجرب و متعهد است. قراردادهای متعدد این مرکز با بیمه های دولتی و خصوصی بهمراه رعایت تعرفه های مصوب وزارت بهداشت آرامش روانی و مالی مطلوب برای بیماران بهمراه دارد که در کنار امکانات رفاهی نسبی جایگاه ویژه ای برای این مرکز بهمراه داشته بطوری که در حال حاضر یکی از خوش نام ترین مراکز پزشکی هسته ای تهران میباشدو مورد اعتماد بسیاری از پزشکان و اساتید سرشناس کشور می باشد. تقدیر نامه های متعدد مراجع ذیربط در طی این مدت دال بر صداقت خدمت این مرکز می باشد.انجام اسکنهای تخصصی کودکان از جمله ویژگی هایی است که سبب سربلندی نام این مرکز شده است.

 

 

پزشکی هسته ای

پزشکی هسته ای شاخه ای از پزشکی می باشد که به صورت یک آزمون ساده و غیرتهاجمی و با استفاده از مواد رادیواکتیو برای تشخیص و درمان بیماری ها ازآن استفاده می شود. . مقدار تجویز شده این مواد بسیار کم بوده ، به طوریکه هیچگونه خطری برای بیمار ایجاد نمی کند. این مواد که به نام ماده نشاندار – پرتودارو – رادیونوکلاید – رادیودارو – نیز گفته میشوند تابش اشعه گاما یا تابش پوزیترون دارند و بعد از ورود به بدن در عضو مورد مطالعه تجمع یافته وتوسط دوربین گاما (Gama camera)یا دوربین پت  (PET camera) به شکل تصویردرامده و  به نام اسکن ایزوتوپ –  گاما اسکن – اسکن رادیونوکلاید -یا پت اسکن نامیده می شوند. و بسته به نوع آزمونی که قرار است انجام گیرد راه تجویز پرتودارو از راه خوراکی یا تزریقی یا استنشاقی انتخاب خواهد شد .
تصویربرداری در پزشکی هسته ای بر اساس فیزیولژی عضو استوار بوده و چگونگی عملکرد آن را می سنجد و بر خلاف روش رادیولوژی است که آناتومی اعضا را مورد مطالعه قرار می دهد ،به همین جهت بسیاری از بیماران برای تشخیص بیماری ممکن است به چندین روش تصویربرداری احتیاج داشته باشند.
http://www.nikannmc.com/

پزشکان مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

پیمایش به بالا