کلینیک کهریزک
کلینیک ها

شماره های تماس

شبکه های اجتماعی

مهارت های حرفه ای

آدرس

دفتر مرکزی اسایشگاه خیریه کهریزک،تهران،ایران

کلینیک کهریزک

آخرین بروزرسانی: 5 بهمن , 1401

موسسه خیریه کهریزک

موسسه خیریه کهریزک بنیادی است غیردولتی، غیرانتفاعی و مردمی.

محلی است برای زندگی کردن ، نه زنده ماندن . مکانی برای محبت و خیرخواهی به همنوعان است. جایی که شبیه به هیچ کجا نیست.

مکانی که توانسته تاریخی نزدیک به نیم قرن را در خدمت به سالمندان و معلولان جامعه رقم بزند و مأمنی مطمئن برای نیازمندان واقعی جامعه باشد.

اعتبارات آن به یمن مهر و بخشش نیکوکاران تأمین و در راستای اهداف موسسه هزینه می شود.

 

تاریخچه:

زنده یاد دکترمحمدرضا حکیم زاده انسان بزرگی بود که با تلاش شبانه روزی توانست بنیانگذار خیریه کهریزک را پایه گذاری نماید. او که بطور یقین یکی از انسان های نابغه عصر خویش بوده ،در خاطرات خود انگیزه احداث و خدمت رایگان به نیازمندان معلول و سالمند را چنین بیان می کند:

در سال ۱۳۵۰ و ۱۳۵۱ رئیس بیمارستان فیروزآبادی بودم . بخوبی به خاطر دارم که موقع خروج از بیمارستان نزدیک درب خروجی اغلب چند بیمار مفلوک ، معلول یا پیر و فرسوده را در حالت خوابیده می دیدم و با آن که رئیس بیمارستان بودم ، قادر نبودم به طریقی اعمال نفوذ کنم و دستور بستری شدن آنان را بدهم . اگر هم دستور می دادم پزشکان به دلایل قانع کننده از پذیرفتن آنان خودداری می کردند و حق هم داشتند زیرا آن افراد نه قابل درمان بودند، نه بیمارستان قادر بود برای زمان طولانی آنان را بستری و تخت بیمارستان را اشغال نماید.

من از دیدن این وضع بدبختی معلولان و بیماران غیر قابل درمان، زجر می کشیدم. قصد داشتم هرطور شده کمکشان کنم. بدون توجه به جوانب کار، تصمیم گرفتم با توکل به ایزد توانا ، بیمارستانِ مرحوم امین الدوله که با هزینه مرحومه بانو فخرالدوله از بزرگ بانوان نیکوکار در منطقه کهریزک دایر شده بود و به دلایلی سال ها درب آن بسته مانده بود را مورد استفاده قرار دهم .

دو و سه نفر معلول که پناهی نداشتند را در آن جا بستری کردم و هدفم این بود که به لطف پروردگار و کمک نیکوکاران، این بیچارگان در آن جا بخوابند و تا زمانیکه زنده هستند تا حدّ امکان و توان از آن ها پذیرایی شود. این کار را هم کردم . از آن جائیکه پشتیبان کارهای نیک در مرحله اول خدای بزرگ است، او کمک کرد. نمی دانم چگونه افرادی را به یاری فرستاد و هسته اولیه هیأت مؤسس تشکیل شد ، به خواست خداوند متعال و همت بانیان خیراندیش فعالیت آغاز و خدمت رسانی شکل تازه ایی بخود گرفت.

((وقتی او بخواهد، او بدهد- کسی نتواند بستاند ان شاءاله))

پس از مدتی با توجه به محدودیت محل اسکان در تاریخ ۱۳۵۲/۰۲/۰۵مصادف با روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، در زمینی به مساحت ۲۸۰۰۰ مترمربع – اهدائی مرحوم حاج حسن محمدی- آسایشگاه سالمندان کار ساخت و ساز را شروع کرد…

 

امروزه آسایشگاه خیریه کهریزک با وسعت حدود ۴۲۰/۰۰۰متر مربع زمین و ۱۸۰/۰۰۰ مترمربع زیر بنا با احداث بناهای زیبا برای معلولان و سالمندان با کاربری های مختلفی نظیر: کارگاه ها، فیزیوتراپی، ساختمان بیماران ام.اس، کتابخانه ،سالن ورزشی، فضای سبز مطلوب و آب نما و… در خدمت مددجویان عزیز می باشد.

بسیاری از بناهای موجود با نام و تأمین هزینه بانیان آن احداث شده است.

(و هذا من فضل ربی)
کلینیک های تخصصی

چشم پزشکی : این قسمت با استفاده از روش علمی و استاندارد تریاژ اولیه و ارجاع به کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی چشم و نیز مجهز به دستگاه های کامپیوتری OCT هایدلبرگ، اتورفرکتومتر ، لنزومتر ، اسلیت لامپ  ، اسکن ، افتالموسکوپ می باشد.

با توجه به شروع طرح جامع کلینیک چشم در فاز اول و اجرای فازهای دوم و سوم و تجهیز کلینیک به دستگاه های لیزیک و کپسولکتومی و . . .  انشاءالله در آینده ای نزدیک این مرکز تبدیل به یکی از قطب های چشم پزشکی تهران خواهد شد.

قلب و عروق : کلینیک تخصصی تست ورزش ،اکو کاردیوگرافی داپلر، هولتر مانیتورینگ 24ساعته فشار خون و نوار قلب

گوش و حلق و بینی و شنوایی سنجی : تشخیص و درمان بیماری های مربوطه و نیز ارزیابی شنوایی کودکان و بزرگسالان به استفاده از تجهیزات بروز و مدل های علمی استاندارد انجام پذیر است.

داخلی : بیماری های گوارشی ( آندوسکوپی ، کلو نوسکوپی )،بیماری های ریوی (اسپیرو متری ) بیماریهای غدد،روماتو لوژی ،خون و انکولوژی ،عفونی و . . .

 نورولوژی : (EEG , NCV , EMG) خدمات تخصصی نوار مغز و نوار اندام

ارتوپدی : درمان کلیه دردهای ناحیه دست ، پا و تنه با استفاده از خدمات تشخیصی ، توانبخشی و در صورت لزوم جراحی های سرپائی و بستری

سایر کلینیک ها : اورولوژی ، اطفال ، زنان و زایمان و نازایی

کلینیک های مشاوره :

ترک اعتیاد : ارائه مشاوره ترک اعتیاد مواد مخدر (داروئی ،  ROD  & UROD )
روانشناسی : در زمینه های خانوادگی ، تحصیلی ، شغلی و . . .

 تغذیه : تنظیم برنامه رژیم غذائی روزانه ، رژیم درمانی و . . .

اورژانس شبانه روزی : امکانات تحت نظر ، احیا ، قلبی ، ریوی و مشاوره با پزشکان متخصص

 کلینیک لیزر و زیبائی : لیزر (درمانی و زیبایی ) با استفاده از دستگاه ILP – 300 Plus با تعیین وقت قبلی توسط متخصصین پوست و دوره دیده انجام می شود .

کلینیک های فوق تخصصی:

با همکاری پزشکان فوق تخصص در کلینیک های شبکیه چشم، اربیت چشم، تراکس، گوارش، روماتولوژی، مغز و اعصاب اطفال، قلب نوزادان و اطفال و انکولوژی و رادیوتراپی امکان ارائه خدمات فوق تخصصی تشخیصی و درمانی در این مرکز فراهم گردیده است.

http://kahrizak.com/

پزشکان مرتبط

دکتر رضا پورریاحی، فلوشیپ جراحی پستان

دکتر رضا پورریاحی

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان
دکتر وحید حریری نیا، فلوشیپ جراحی پستان

دکتر وحید حریری نیا

فلوشیپ جراحی پلاستیک و جراح پستان
حجت بهرام آبادی

دکتر حجت بهرام آبادی

متخصص جراحی عمومی و زیبایی
حسن صدیق، دکتر لیفت سینه

دکتر حسن صدیق

جراح پلاستیک، ترمیمی و بازسازی سینه
دکتر کیوان دارندگان، دکتر لیفت سینه

دکتر کیوان دارندگان

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی
راضیه جعفری، دکتر لیفت سینه

دکتر راضیه جعفری

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی
دکتر سید سجاد محمدی، جراح لیفت سینه

دکتر سید سجاد محمدی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی
دکتر سهراب مرادی بجستانی، جراح لیفت سینه

دکتر سهراب مرادی بجستانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

پیمایش به بالا