بهترین دکتر آسم و آلرژی بزرگسالان در تهران

بهترین دکتر آسم و آلرژی در تهران

آسم و آلرژی جزء بیماری‌هایی هستند که علاوه بر عوارض و مشکلات فراوانی که دارند می‌توانند محدودیت‌های فراوانی برای فرد ایجاد کنند. امروزه با آلوده شدن هوا و افزایش مواد شیمیایی مضر در هوا و تغذیه نامناسب بیشتر شاهد بروز آلرژی‌ها و بیماری‌های تنفسی و ریوی هستیم. این مشکلات مخصوص در سالمندان و کودکان بسیار بیشتر دیده می‌شوند.

مراجعه به پزشک ایمونولوژی به افراد کمک می‌کند تا مشکلات مربوط به آسم و آلرژی خود را تشخیص داده و آن را درمان کنند. اما یافتن بهترین دکتر آلرژی و آسم هم آسان نیست. در این مقاله می‌خواهیم به معرفی پزشک آسم و آلرژی، معرفی این بیماری، علائم و روش‌های درمان آن بپردازیم.

لیست 10 تا از پزشکان آسم و آلرژی در تهران

 

1. مهسا رکابی

مهسا رکابی بهترین دکتر آسم

فوق تخصص آلرژی ریه وایمونولوژی بالینی

مهسا رکابی فوق تخصص آلرژی ریه وایمونولوژی بالینی هستند.

آدرس مطب تهران، قیطریه روبه روی پارک قیطریه، پلاک ۸۱، واحد ۴
شماره تماس ۰۹۹۰۶۵۶۵۶۸۵

2. دکتر مهران ابراهیمی

فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی

دکتر مهران ابراهیمی بهترین دکتر آلرژی

دکتر مهران ابراهیمی فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی به شماره نظام پزشکی 76094 یکی از پزشکان تهران با سابقه کاری بیش از 12 سال است.

آدرس مطب تهران – بلوار ناصر حجازی (فردوس) – تقاطع سازمان برنامه – ساختمان لاله – طبفه ۴ – واحد ۳۸
شماره تماس 02137617000

3. دکتر کیان دارابی

فوق تخصص آسم ،آلرژی و ایمونولوژی بالینی

دکتر کیان دارابی بهترین دکترآسم و آلرژی

عضو انجمن آسم وآلرژی آمریکا

عضو انجمن آسم وآلرژی اروپا

عضو انجمن آسم وآلرژی ایران

آدرس مطب خیابان شریعتی – بالاتر از میرداماد- رو به روی مترو شریعتی – خیابان زیبا – پلاک 60 – طبقه دوم – مرکز فوق تخصصی آلرژی سپهر
شماره تماس 021۲۶۷۰۳۷۷۰

4. دکتر علیرضا خیاط زاده

فوق تخصص آلرژی، آسم و ایمونولوژی بالینی

دکتر علیرضا خیاط زاده بهترین دکتر آسم

بورد فوق تخصصی آلرژی و ایمونولوژی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

بورد تخصصی کودکان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

پزشک عمومی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

زمینه فعالیت:

تشخیص و درمان بیماریهای آلرژیک شامل آسم، رینیت آلرژیک، آلرژیهای چشمی، انوع اگزما و درماتیت و آلرژیهای پوستی، کهیر حاد و مزمن، آلرژیهای غذایی و دارویی، آنافیلاکسی و سایر بیماریهای آلرژی

تشخیص و پیگیری بیماریهای نقص ایمنی اولیه و ثانویه

انجام تستهای آلرژی شامل اسپیرومتری، تست پوستی پریک

انجام ایمونوتراپی (واکسن آلرژی) جهت درمان بیماریهای آسم و رینیت آلرژیک

آدرس مطب پاسداران – خیابان گل نبی – خیابان ناطق نوری شمالی – جنب کوچه نادر – ساختمان پزشکان نگین زمرد
شماره تماس 02122865041

5. دکتر علیرضا شفیعی

فوق تخصص آسم و آلرژی

دکتر علیرضا شفیعی بهترین دکتر آسم

دکتر علیرضا شفیعی پس از گذراندن دوره های پزشک عمومی و تخصص ،در سال 1389 در رشته فوق تخصصی آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی تهران با کسب رتبه برتر در بورد فوق تخصصی فارغ التحصیل شده است. در حال حاضر به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به فعالیت می باشد.

رتبه ی برتر بورد فوق تخصص آسم و آلرژی

عضو آکادمی آسم و آلرژی اروپا

آدرس مطب تهران ،تهرانپارس ،مابین فلکه سوم و دوم، خیابان حجربن عدی، کوچه ریحانچی( 188 غربی ) ،پلاک 1، ساختمان پزشکان امید، طبقه 4، واحد 14
شماره تماس 02177736404

6. دکتر فرشته سالاری

فوق تخصص آسم ، آلرژی و نقص ایمنی

دکتر فرشته سالاری

رتبه اول بورد فوق تخصصی آسم و آلرژی کشور

عضو رسمی انجمن آلرژی جهانی WAO

آدرس مطب فلکه دوم صادقیه،بلوار آیت الله کاشانی،جنب گلستان شمالی،جنب داروخانه شبانه روزی دکتر خرسند،ساختمان پزشکان شماره یک،بلوک سه،طبقه اول
شماره تماس 09915012183

7. دکتر هوشنگ گرجی پور

فوق تخصص آسم و آلرژی

دکتر هوشنگ گرجی پور

آدرس مطب جنت اباد جنوبی نرسیده به کاشانی نبش خیابان نیرو ساختمان آتام طبقه سوم واحد ۴۴
شماره تماس 02146140255

8. دکتر مرضیه اصغریان

فوق تخصص آلرژی آسم و ایمونولوژی بالینی

دکتر مرضیه اصغریان

رتبه اول بورد فوق تخصصی دانشگاه تهران و عضو بنیاد ملی نخبگان

دکتر مرضیه اصغریان فوق تخصص آلرژی آسم و ایمونولوژی

رتبه اول بورد فوق تخصصی دانشگاه تهران

عضو بنیاد ملی نخبگان ایران

رتبه برتر بورد تخصصی دانشگاه تهران

ارائه خدمات تشخیصی، درمانی وپیشگیری در موارد زیر میباشد:

آسم-حساسیت فصلی (آلرژی بینی )

سرفه مزمن- تنگی نفس

کهیر و آنژیوادم

سینوزیت و پولیپ بینی آلرژیک

آلرژی غذایی-آلرژی پوستی، اگزماو خارش

آلرژی دارویی-آلرژی به نیش حشرات

نقص ایمنی اولیه و ثانویه

تستهای تنفسی و آلرژی

حساسیت زدایی غذایی و دارویی

ایمونوتراپی (واکسن آلرژیک)

آدرس مطب تهران ،خیابان پیروزی، بین خیابان اول و دوم نیروهوایی، جنب مسجد قدس ،ساختمان پزشکان ۲۷۵،طبقه ۴ واحد ۹
شماره تماس 02177174622

9. دکتر مریم محلوجی راد

فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی

دکتر مریم محلوجی راد

متخصص بیماری های کودکان

رتبه اول بورد فوق تخصصی آلرژی و ایمونولوژی بالینی

دکتر محلوجی راد فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی با بیش از ۱۵ سال سابقه درمان انواع آلرژی های پوستی، غذایی، دارویی و هوایی، اگزما، کهیر و آسم

آدرس مطب تهران، خیابان کریم خان خیابان خردمند شمالی پلاک ۹۱ واحد ۳
شماره تماس 02188325865

10. دکتر لیلا مرادی

فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی

دکتر لیلا مرادی بهترین دکتر آسم

آدرس مطب تهران، سعادت اباد، سرو غربی،بین بلوار پاک نژاد و میدان کتاب،ساختمان رستوران ماهی خوب، طبقه دوم، واحد ۷
شماره تماس 02122070839

پزشک آسم و آلرژی چه کسی است؟

پزشک آسم و آلرژی پزشکی است که در زمینه بیماری‌ها، مشکلات و اختلالات مربوط به دستگاه تنفسی تخصص دارد. متخصص ایمونولوژی در حوزه بیماری‌هایی که به سیستم ایمنی بدن مربوط می‌شوند، فعالیت دارند. بیماری‌های خود ایمنی بیش از هر بیماری دیگری می‌توانند به سلامتی بدن، سیستم ایمنی و اعصاب آن ضربه بزنند.

ایمونولوژیست قادر است تمامی مشکلات مربوط به سیستم ایمنی بدن را به خوبی تشخیص دهد. البته این پزشک از طریق تست‌ها و آزمایش‌های مخصوص این کار را انجام خواهد داد. اگر مبتلا به مشکلات سیستم ایمنی باشید، پزشکان شما را به دکتر آسم و آلرژی یا همان ایمونولوژیست ارجاع می‌دهند.

حوزه فعالیت پزشکان ایمونولوژی در سه بخش نقض ایمنی، خود ایمنی و حساسیت دسته‌بندی می‌شوند. تمامی بیماری‌هایی که جزء این سه بخش قرار می‌گیرند توسط دکتر آسم آلرژیک قابل تشخیص و درمان هستند.

آلرژی چیست و چگونه رخ می‌دهد؟

حال که به معرفی دکتر آسم و آلرژی پرداختیم، می‌خواهیم این بیماری‌ها را به صورت کامل معرفی کنیم. به صورت کلی آلرژی به واکنش غیر طبیعی سیستم ایمنی بدن در برابر عواملی گفته می‌شود که خود به خود بی‌ضرر هستند. یعنی سیستم ایمنی به دلیل حساسیت بالایی که دارد، هشداری را جهت مقابله با عوامل به ظاهر خطرناک صادر می‌کند. این هشدار موجب ایجاد علائم آلرژی خواهند شد. حال این عوامل می‌تواند گرده یک گل باشد یا یک ماده غذایی بی‌ضرر.

آلرژی تنفسی که به آن آسم آلرژیک هم گفته می‌شود یکی از شایع‌ترین انواع آلرژی‌ها می‌باشد. این آلرژی بیشتر در فصل‌های بهار و پاییز رخ می‌دهد و موجب التهاب راه‌های هوایی می‌شود. آسم آلرژیک زمانی رخ می‌دهد که فرد زمینه ژنتیکی لازم برای حساسیت به عوامل محیطی اطراف را داشته باشد. زمانی که فرد در برابر این عوامل قرار می‌گیرد، دیواره مجاری تنفسی منتقل می‌شود. در نتیجه مجاری تنفسی تنگ شده و ترشحات مخاطی داخلی افزایش پیدا می‌کند.

چگونه دچار آلرژی تنفسی می‌شویم؟

شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که اصلاً چگونه دچار آسم و آلرژی می‌شویم؟ مکانیزم آسم آلرژیک چگونه است؟ زمانی که بدن با یک ماده به ظاهر خطرناک و اما در واقعیت بی‌خطر مواجه می‌شود، احساس خطر کرده و یک هشدار صادر می‌کند. این هشدار همان آنتی‌بادی‌هایی هستند که توسط سیستم ایمنی بدن وارد جریان خون می‌شوند.

در نوبت بعدی که بدن برای بار دوم با آن ماده تماس پیدا می‌کند، آنتی‌بادی‌ها وارد عمل خواهند شد. آنتی‌بادی‌ها قادر هستند یک سری مواد شیمیایی را به داخل خون آزاد کنند. درنتیجه علائم آلرژی خود را در بدن نشان می‌دهند. هر چقدر حساسیت سیستم ایمنی فرد بیشتر باشد، احتمال بروز آلرژی برای آن بیشتر است. آسم آلرژیک می‌تواند هم ژنتیکی و هم اکتسابی باشد.

علائم آلرژی تنفسی چیست؟

علائم آسم و آلرژی تنفسی دقیقاً همان علائمی هستند که بعد از ترشح مواد شیمیایی به خون توسط آنتی‌بادی‌ها ایجاد می‌شوند. علائم آلرژی تنفسی می‌توانند خفیف و یا بسیار شدید و خطرناک باشند. اما در هر صورت این موضوع چیزی از آزاردهنده بودن آن‌ها کم نمی‌کند. زیرا در هر صورت علائم آسم آلرژیک به شدت می‌توانند زندگی فرد را مختلف کنند.

علائم آلرژی تنفسی

در ادامه این بخش می‌خواهیم به صورت کامل به علائم آلرژی تنفسی بپردازیم.

 • عطسه و سرفه
 • آبریزش بینی
 • آبریزش چشم
 • خس خس سینه
 • احساس خستگی، ضعف و خواب آلودگی
 • تنگی نفس
 • خارش دهان و گلو
 • ایجاد حلقه‌های سیاه زیر چشم
 • قرمز شدن چشم و خارش آن

انواع آلرژی کدامند؟

حال که بحث آسم و آلرژی شد، بد نیست به با انواع آلرژی‌ها نیز آشنا شوید. آلرژی با توجه به علت و علائمی که دارد می‌تواند در انواع مختلفی رخ دهد. به عبارتی دیگر، آلرژی انواع مختلفی داشته و به شیوه‌های متفاوتی بروز می‌کند. در ادامه به معرفی برخی از متداول‌ترین انواع آلرژی‌ها خواهیم پرداخت.

آلرژی تنفسی

آلرژی تنفسی یا همان آسم آلرژیک در صورتی رخ می‌دهد که مواد آلرژی‌زا وارد دستگاه تنفسی، مجاری هوایی و ریه‌های فرد شوند. در این حالت مجاری تنفسی، نای‌ها و نایژه‌ها دچار التهاب و انقباض خواهند شد. درنتیجه نفس کشیدن برای فرد سخت‌تر می‌شود. خس خس سینه، تنگی قفسه سینه و سرفه مداوم از علائم آلرژی تنفسی یا آسم آلرژیک هستند.

آلرژی پوستی

به آلرژی پوستی درماتیت هم می‌گویند. گاهی ممکن است علائم آلرژی بر روی پوست خود را نشان دهند. در واقع مواد آلرژی‌زا، پوست فرد را تحت تأثیر قرار داده و علائم خود را روی آن بروز خواهند داد. در این حالت می‌گوییم آلرژی پوستی یا درماتیت رخ داده است. خشکی پوست، قرمزی، خارش، پوسته پوسته شدن، کهیر، زخم و… از علائم درماتیت هستند.

آلرژی فصلی

آلرژی فصلی آلرژی است که در فصل خاصی به دلیل تغییرات آب و هوایی، جغرافیایی و محیطی رخ می‌دهد. این نوع آلرژی بیشتر در فصل بهار و پاییز رخ می‌دهد. زیرا در این فصل گرده افشانی گل‌ها و تغییرات آب و هوایی به وجود می‌آید.

التهابات پوستی، آبریزش بینی، آبریزش چشم، عطسه و سرفه از علائم این نوع آلرژی هستند. برای جلوگیری از بروز این نوع آلرژی سعی کنید از رفتن به طبیعت در این فصول خودداری کنید.

آلرژی دارویی

آلرژی دارویی نوعی آلرژی است که فرد نسبت به برخی از دارو‌ها حساسیت نشان می‌دهد. مثلاً برخی از بیماران به پنی سیلین حساسیت دارند. درنتیجه برای درمان بیماری‌ها نمی‌توانند از پنی سیلین استفاده کنند. آلرژی دارویی بسیار خطرناک بوده و حتی در مواردی می‌تواند کشنده باشد. زیرا علائم آن شامل تنگی نفس، بروز بثورات پوستی و سرفه شدید خواهد بود.

تشخیص آسم و آلرژی تنفسی

برای درمان آسم و آلرژی تنفسی اولین و مهم‌ترین قدم، تشخیص بیماری است. ابتدا باید بیماری به صورت قطعی توسط ایمونولوژیست تشخیص داده شود. دکتر آسم و آلرژی تنفسی جهت تشخیص بیماری از تست‌ها و آزمایش‌های مختلفی استفاده می‌کند. تست‌های آلرژی تنفسی دو نوع هستند. تست پوست و تست خون. پزشک از طریق آزمایش کردن پوست و خون شما می‌تواند پی ببرد که شما به چه آلرژی حساسیت دارید.

تشخیص آسم و آلرژی تنفسی

معتبرترین تست تشخیص آسم و آلرژی، ستت پوست است. در این روش پزشک مقداری از پوست فرد را برش داده و آلرژن مورد نظر را روی آن قرار می‌دهد. بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه اگر فرد آلرژی داشته باشد، مشخص خواهد شد. در تست خون، با استفاده از نمونه خون مقدار وجود آنتی‌بادی‌های مختلف را در خون فرد اندازه‌گیری می‌کنند.

آزمایش‌های تشخیص آسم آلرژیک

برخی از تست‌های تشخیص آلرژی مخصوص تشخیص و شناسایی دقیق آسم و آلرژی تنفسی یا همان آسم آلرژیک هستند. بنابراین اگر مشکوک به ابتلاء به این نوع اختلال هستید، حتماً جهت انجام آزمایش‌های زیر اقدام کنید. زیرا این آزمایش‌ها به خوبی آسم آلرژیک را تشخیص می‌دهند.

تست تحریک

در این آزمایش دستگاه تنفسی فرد در معرض مواد آلرژیک مختلف قرار می‌گیرد. این گونه میزان حساسیت ریه به مواد آلرژی‌زا سنجیده خواهد شد.

اسپیرومتری

این تست میزان ورود و خروج هوا را از دستگاه تنفسی اندازه‌گیری می‌کند.

آزمایش حداکثر جریان هوا

این تست سرعت خروج بازدم را از دستگاه تنفسی بعد از یک نفس عمیق اندازه‌گیری خواهد کرد.

تست اکسید نیتریک بازدم کسری (FeNo)

این تست میزان وجود اکسید نیتریک را در میزان بازدم بیماران اندازه‌گیری می‌کند. این گونه می‌توان سطح التهاب دستگاه تنفسی را تعیین کرد.

تست علائم آسم برای کودکان

آسم و آلرژی تنفسی در کودکان ممکن است بیشتر از بزرگسالان رخ دهد. زیرا کودکان حساس‌تر بوده و سیستم ایمنی آن‌ها نیز بسیار قوی است. بنابراین سیستم ایمنی می‌تواند به کوچک‌ترین آلرژن‌ها واکنش نشان دهد.

تست‌های تشخیصی تنفسی برای کودکان زیر ۵ سال انجام نمی‌شود. اما برای رفع علائم تنفسی در این کودکان از دارو‌های استنشاقی بهره می‌برند. اگر علائم کودک با این دارو فروکش کرد، می‌توان نتیجه گرفت کودک به آسم آلرژیک مبتلاء می‌باشد.

راه‌های درمان آلرژی چیست؟

پزشک آسم و آلرژی تنفسی راهکار‌های زیادی برای کنترل و درمان این بیماری ارائه می‌دهند. در بسیاری از مواقع نمی‌توان آسم آلرژیک را به صورت دائمی و قطعی درمان کرد. بلکه تنها می‌توان با اقداماتی از بروز آن جلوگیری کرده و یا علائم آن را کاهش داده و بیماری را کنترل کرد. روش‌های درمان آسم و آلرژی تنفسی شامل دارو درمانی، درمان با گیاهان دارویی و اقدامات خانگی هستند.

درمان آسم

دارو‌هایی که برای درمان این بیماری تجویز می‌شوند به صورت زیر هستند.

 • دارو‌های استنشاقی ترکیبی: این دارو‌ها ترکیبی از عامل آگونیست بتا بلند اثر و کورتیکو استروئید‌ها هستند.
 • تئوفیلین: این دارو یک نوع شل‌کننده عضلات بوده و از انقباض عضلات دستگاه تنفسی جلوگیری می‌کند. در نتیجه تنفس راحت‌تر می‌شود
 • اصلاح‌کننده‌های لکوترین: زفیرلوکاست، مونتلوکاست و زیلوتون جزء این دارو‌ها هستند که علائم شدید آسم را کاهش می‌دهند.
 • کورتیکواستروئید‌های استنشاقی: پروپیونات، فلوتیکازون و… جزء این دارو‌ها هستند. این دارو‌ها به دلیل استنشاقی بودن در مقایسه با دارو‌های خوراکی عوارض کمتری دارند.

اقدامات خانگی جهت بهبود علائم آسم آلرژیک

شاید برایتان جالب باشید بدانید که می‌توان برخی از علائم و عوارض آسم و آلرژی تنفسی را با یک سری اقدامات خانگی کاهش داد. درنتیجه اگر دچاری آسم آلرژیک خفیف شده‌اید، نیازی به مصرف دارو شیمیایی نخواهید داشت. زیرا با این اقدامات هم می‌توان آلرژی تنفسی را تا حدودی درمان کرد.

 • شستشوی بینی و مجاری آن با استفاده از آب نمک یا آب مقطر می‌تواند سبب خروج آلرژن‌ها و بهبود گرفتگی بینی شود.
 • بروملینی که در پایاپا و آناناس وجود دارند مانند یک آنتی هیستأمین طبیعی عمل می‌کنند. بنابراین همیشه این دو میوه را در منزل داشته باشید.
 • پروبیوتیک‌ها را همیشه مصرف کنید. پروبیوتیک علاوه بر خواصی که برای دستگاه گوارش دارد می‌توان علائم آسم و آلرژی را بهبود بخشد.

درمان گیاهی برای آسم و آلرژی تنفسی

اگر علاقه‌مند به مصرف دارو‌های شیمیایی نیستید، دارو‌های گیاهی بهترین گزینه برای شما هستند. دارو‌های گیاهی برای کودکان نیز بسیار مفید می‌باشند. زیرا هیچ گونه عوارض و ضرری به دنبال ندارند. بنابراین با خیال راحت می‌توان آن‌ها را به کودکان داد. مصرف داروی گیاهی برای درمان آسم و آلرژی تنفسی باید مدت زمان زیادی ادامه یابد. زیرا تأثیر‌گذاری روش‌های گیاهی کندتر خواهد بود. بنابراین سعی کنید هیچگاه از این نوع درمان خسته نشوید. دارو‌های زیر جهت درمان گیاهی آسم به کار ‌می‌روند.

 • خوردن عسل محلی و طبیعی همراه با صبحانه و یا دمنوش
 • مصرف مرکبات و ویتأمین‌های سرشار از ویتأمین ث مانند پرتقال، نارنگی، توت فرنگی، کیوی و…
 • دمنوش گزنه که به عنوان یک آنتی هیستأمین طبیعی عمل می‌کند.
 • جلبک اسپیرولینا که یک ضد آلرژی بسیار قوی است.
 • چای بابونه و لیمو همان طور که برای کاهش علائم سرماخوردگی مفید است، برای آلرژی تنفسی هم فایده دارد. بنابراین این دمنوش را به صورت روزانه مصرف نمایید.

علت ایجاد آلرژی چه می‌باشد؟

پزشکان هنوز به دنبال این هستند که بدانند آسم و آلرژی تنفسی چگونه به وجود می‌آید؟ یا به زبانی دیگر دلیل حساس بودن سیستم ایمنی به آلرژن‌ها چیست؟ به صورت قطع نمی‌توان دلیل این حساسیت را بیان کرد. اما به صورت کلی آلرژی زمانی به وجود می‌آید که سیستم ایمنی نسبت به یک آلرژن واکنش نشان دهد. این حساسیت ممکن است ریشه ژنتیکی و یا اکتسابی داشته باشد. مثلاً شخصی به صورت ارثی دارای آلرژی فصلی است. یا مثلاً یک فرد به دلیل زیاد رد معرض بودن مواد شیمیایی و حساسیت‌زا به این بیماری مبتلا می‌شود.

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی کامل بیماری آسم و آلرژی تنفسی، علائم، روش‌های درمان و نحوه تشخیص آن پرداختیم. همچنین دکتر درمان‌کننده این بیماری یعنی ایمونولوژیست یا پزشک آسم آلرژیک را معرفی کردیم. هیچگاه بیماری‌های تنفسی را دست کم نگیرید. زیرا التهابات دستگاه تنفسی به مرور زمان می‌توانند موجب ضعیف شدن عملکرد دستگاه تنفسی شده و به سایر نقاط بدن گسترش یابند.

 

در doctorpage بیابید: پزشک (فوق تخصص ریه (ایمونولوژی و آلرژی))

 

بیشتر بدانیم:

 *دکتر پیج، همراه همیشگی شما در لحظه های سخت انتخاب*

 

 

پزشکان برتر

محمد حمید کرباسیان


سفارش طراحی سایت پزشکی و تخصصی در سایت زیر:

  DrMohandes.com

دکتر پیج همراه همیشگی شما در لحظه های سخت انتخاب

محل تبلیغ شما

مقالات مرتبط

بهترین دکتر پزشکی ورزشی

بهترین دکتر پزشکی ورزشی

پزشکی ورزشی (sport medicin) تخصصی از علم پزشکی است که با نام طب ورزش نیز از آن یاد می‌کنند. متخصص طب ورزش  در زمینه سلامتی ورزشکاران و همچنین استفاده از ورزش در جهت

ادامه مطلب ...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا