مرکز مشاوره روانشناسی دیدار
کلینیک ها

شبکه های اجتماعی

آدرس

تهران، ولیعصر، بالاتر از میدان ولیعصر، نرسیده به میدان فاطمی، نبش پرستو، ساختمان پرستو، طبقه اول، واحد ۱۰۵

مرکز مشاوره روانشناسی دیدار

آخرین بروزرسانی: 5 بهمن , 1401

مرکز مشاوره روانشناسی دیدار با مدیریت سرکار خانم محبوبه پاک نژاد می باشد که با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی تهران در زمینه خدمات روانشناسی و روانشناختی به هموطنان عزیز خدمت رسانی می کند.

خدمات ارائه شده در این کلینیک شامل روانشناسی بالینی، تخصصی کودک و نوجوان، خانواده، زوج درمانی، مشاوره پیش از ازدواج، اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری کودک، استعداد یابی، تست های هوش، شکست عاطفی، خیانت و اختلالات روانی می باشد.
اگرچه حرفه مشاوره و روانشناسی زمینه نسبتا جدیدی است که هنوز در مراحل رشد خود قرار دارد، تاثیر کلی آن بر جامعه با سرعتی شگرف در حال افزایش است. تعداد روزافزونی از افراد جهت یاری جستن از مشاوران در مورد برطرف کردن مشکلات غیرقابل تحمل زندگی روزمره شامل: بیکاری، مشکلات خانوادگی و زناشویی، عدم اعتماد به نفس، ناتوانی در تصمیم گیری ها، مشکلات آموزشی، مشکلات مربوط به برقراری و تداوم روابط انسانی و مشکلات متعدد دیگر به روانشناسان مراجعه می کنند. بنابراین هیچگاه حرفه ی مشاوره در چنین سرزندگی و توسعه ای قرار نداشته است.
تعاریف مشاوره
در تعاریف متفاوت مشاوره چندین عنصر مشترک وجود دارد. یکی از آنها این است که هدف مشاوره، کمک کردن به مردم در انتخاب راه و عمل کردن بر آن اساس است. دوم، مفهوم یادگیری است، اگرچه تفاوتهای صریحی در مورد آنچه که یادگیری را آسان می کند و چگونگی به وقوع پیوستن یادگیری وجود دارد. در عین حال عنصر دیگری نیز وجود دارد که رشد شخصیت است، اگرچه در زمینه ی اینکه چه چیزی رشد شخصیت را تسهیل میکند، توافق اندکی وجود دارد. مشاوره به رابطه ی حرفه ای بین یک مشاور آموزش دیده و مراجع دلالت دارد. این رابطه معمولا بین دو نفر است، اگرچه بعضی مواقع مشاوره با بیش از دو نفر صورت می گیرد. این رابطه برای کمک کردن به مراجعان جهت درک و روشن کردن نظرات آنها در مورد محیط زندگی خود و یاد دادن راه رسیدن به اهداف انتخاب شده فردی از طریق انتخاب راههای سنجیده و با معنای فردی، و حل مشکلات هیجانی و میان فردی برگزار میشود.

پزشکان مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

پیمایش به بالا