مرکز ترک اعتیاد بانوان نیاوران (خانه سلامت باران)

کلینیک ها

شبکه های اجتماعی

مهارت های حرفه ای

آدرس

نیاوران، جنب پمپ بنزین، کوچه مینا، پلاک ۲ (ساختمان صورتی)

مرکز ترک اعتیاد بانوان نیاوران با امکانات یک هتل پنج ستاره
مرکز ترک اعتیاد بانوان نیاوران (خانه سلامت باران) همواره آسایش و رفاه بیماران بستری در مرکز را به همانند برنامه‌های درمانی پیشرفته خود در جهت رسیدن به بهبودی پایدار بیماران را مدنظر قرار داده و به همین منظور برای دستیابی عزیزان مستقر در مرکز از بهترین و مدرنترین امکانات و ابزارهای رفاهی همانند آرایشگاه، باشگاه ورزشی و اتاق‌های V.I.P با بهترین امکانات استفاده نموده است.
مرکز اقامتی ترک اعتیاد خانه سلامت باران با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی کل کشور در سال ۱۳۹۶ با هدف خدمات رسانی به بانوان معتاد به مواد مختلف با بهترین امکانات و کادری مجرب و دلسوز ثبت و تاسیس گردید.

شعار ما این است که ما بهترین نیستیم ولی برای بهترین بودن و بهبود رهجویان همه تلاشمان را می کنیم
درمان انواع بیماری ها اعتیاد
درمان اثربخش با طرح اقامت رهجو در محیطی آرام و مفرح
درمان اعتیاد به شیشه و انواع مواد مخدر و محرک
برنامه های فرهنگی فردی و گروهی به همراه آموزش صحیح رهجو و خانواده ایشان
مراکز بهبودی اقامتی میان مدت به مراکزی اطلاق می گردد که توسط اشخاص حقوقی (تشکل ها و سازمان های غیر دولتی که در راستای اهداف سلامت و خدمات اجتماعی و سم زدایی و بازتوانی معتادان سوء مصرف کننده مواد فعالیت می کنند و در اساسنامه آنها به فعالیت های درمان، بازتوانی یا بهبودی اشاره شده باشد) تشکیل می گردند و این مراکز با کسب مجوز از سازمان بهزیستی و تحت نظارت آن به صورت اقامتی میان مدت فعالیت می نمایند.

مرکز اقامتی بهبودی میان مدت خانه سلامت باران (کمپ بانوان نیاوران) فعالیت خود را در زمینه ترک اعتیاد و ارائه خدمات درمانی به مصرف کنندگان مواد از سال ۱۳۹۶ در محله نیاوران و به عنوان اولین مرکز ترک اعتیاد بانوان در شمال شهر تهران و با پیشرفته ترین امکانات درمانی و رفاهی آغاز کرد.

روش درمانی مرکز «یک برنامه مشارکتی بهبودی گروهی، از ناخوشی اعتیاد و عوارض روانی، معنوی، عاطفی و فکری آن، با استفاده از گروههای همتا، به کار گیری فلسفه 12 قدمی و بهره گیری از مکانیزم گروه شبه خانواده است که به بازسازی ساختار شخصیت کاذب فرد معتاد از طریق آموزش اصول و مهارت های زندگی فردی و اجتماعی می پردازد. این روش به عنوان الگویی بومی در طبقه بندی روش های درمانی غیر دارویی قرار دارد که به شکل پرهیز از مصرف هرگونه ماده مخدر صورت می گیرد.

رویکرد اصلی مرکز خانه سلامت باران (کمپ بانوان نیاوران) بر مشارکت گروههای همتا و خودیار (افراد بهبودیافته) متمرکز است و خدمات آن توسط این افراد ارائه می شود. این مرکز با داشتن پزشک، روانشناس و مددیار اعتیاد و مددیار خانواده دوره دیده مورد تائئی و ارائه خدمات تخصصی به بیماران، بصورت کاملا حرفه ای و با داشتن ساختار تعریف شده اقدام به درمان بیماران می نماید.

برنامه درمانی ارائه شده در مرکز اقامتی بهبودی میان مدت خانه سلامت باران (کمپ بانوان نیاوران) به روش درمان غیردارویی و تحت نظر پزشک، روانشناس و مددیار اعتیاد و خانواده انجام می گیرد. در این روش با درنظر گرفتن تمامی جنبه های بیماری اعتیاد ( جسمی، روانی و روحی) در دوره ای 21 روزه (قابل تمدید به دوره های بیشتر)، بر روی بیمار درمان صورت می گیرد.

با در نظر گرفتن اینکه جنبه جسمی این بیماری کوتاه مدت بوده و پس از گذشت دوره ای کوتاه قابل درمان است، بیشترین کار درمانی بر روی جنبه های روانی و روحی بیماری متمرکز می باشد. با برگزاری کلاسهای آموزشی و مشاوره های فردی و گروهی در کنار بازتوانی جسمی بیمار در طی دوره بستری، فرد بهبودیافته پس از ترخیص، آماده زندگی بدون مصرف مواد مخدر در کنار خانواده و جامعه می شود و با آموزش های صورت گرفته آگاهی فرد در زمینه چگونه پاک ماندن و سالم زندگی کردن افزایش می یابد و در تنیجه مانایی درمان ماندگاری بسیار بیشتری دارد.

با توجه به اینکه محیط درمان نقش بسیار مهم و ویژه ای در درمان دارد، مرکز خانه سلامت باران (کمپ بانوان نیاوران) با لحاظ کردن نقش اثرگذار محیط در درمان اعتیاد توانسته است در این حیطه یکی از مدرنترین مراکز اقامتی میان مدت دارای مجوز را در محله نیاوران تهران راه اندازی نماید و با دراختیار داشتن مدرنترین و پیشرفته ترین امکانات رفاهی، از این لحاظ از معدود مراکز درجه یک مورد تائید سازمان بهزیستی کشور است.

درمان بیماران و سیر بهبود ایشان عموما با علائم محدودیت از مصرف مواد آغاز می گردد که حدودا این مرحله ۱ هفته بطول می انجامد. در این مرحله فرد از مصرف بر گونه مواد مخدر و یا محرک خودداری میکند و خود هر آنچه را که تا آن زمان مصرف میکرده احساس می کند. او تا آن روز چیزی دانسته که او را درگیر خود کرده بوده است.

مواد محرک یا مخدر به عنوان عاملی که نیازهای اساسی او را تا آن زمان تامین کرده است. خلائی در او به وجود می آورد. سرویس دهنده او در طول دوره کناره گیری یا پرهیز از هر گونه قضاوت و بدون چشم داشت و با عشق با او رفتار کرده و به او توجه کرده است. این نزدیکترین و کامل ترین نوع تجربه ای است که مریض تا آن هنگام از توصیف عشق خداوند به بندگانش داشته است.

سرویس دهنده او نه از روی ترس و نه به خاطر خواسته یا انظاری این کار را انجام میدهد، که ما نام آن را عشق بلا عوض گذشته ایم. فرد تازه وارد تحت تاثیر این رفتار با سرویس دهنده خود اخت میگردد و باورهای سرویس دهنده که خود متحول شده است به عنوان الگو موفق مورد قبول تازه وارد قرار میگیرد.

پس از دوره کناره گیری یا پرهیز اولیه دوستان تازه وارد به بخش آسایشگاه منتقل شده و در فضای گروهی که قبل از ایشان وارد چرخه درمان شده اند قرار میگیرند.

با توجه به اینکه نداشتن نازم و برنامه و بی انگیزگی عمل کردن در زندگی بیماران اعتیاد یکی از عوامل اصلی عدم توانایی آنان در حفظ ماندگار بهبود محسوب میگردد، در برنامه های مرکز اقامتی آوای میعاد رهایی نازم و ساختار بخشی به صورت روزمره رهجویان را در مسیر بازسازی و مسؤولیت پذیری و تربیت ذهن و بدن قرار میدهد.

در ضمن برای عده ای از رهجویان که نیاز به درمان های تخصصی بیماری های همراه دارند نیز ارجاع به متخصصین امر در برنامه ها در نظر گرفته میشود.

پزشکان مرتبط

کمپ ترک اعتیاد سرود تولد تهران

کلینیک ها

مرکز ترک اعتیاد بانوان نیاوران (خانه سلامت باران)

کلینیک ها

کمپ ترک اعتیاد

کلینیک ها

کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

کلینیک ها

کمپ ترک اعتیاد آجودانیه

کلینیک ها

مرکز ترک اعتیاد جمشیدیه

کلینیک ها

کمپ فرامرزی

کلینیک ها

کلینیک آکسون

کلینیک ها
پیمایش به بالا