کلینیک ارتوپدی فنی بدن کار
کلینیک ارتوپد فنی

شماره های تماس

شبکه های اجتماعی

مهارت های حرفه ای

آدرس

خ ولیعصر-خ مطهری- نبش سنایی . پاساژ ساختمان پزشکان344 پلاک: 368

کلینیک ارتوپدی فنی بدن کار

آخرین بروزرسانی: 6 بهمن , 1401

شرح فعالیت: ساخت انواع اندامهای مصنوعی (پای مصنوعی و دست مصنوعی پیشرفته )دست مایو الکتریک و هوشمند .کرستهای اصلاحی ستون فقرات.کفش طبی.کفی طبی.انواع اسپلینت.کمر بند مخصوص دیسک کمر و . . . در کلینیک ارتوپدی فنی بدن کار
ارتوپدی فنی زیر مجموعه ای از رشته های وابسته به پزشکی است که هدف از آن تولید ارتوز و پروتز و آموزش بیمار برای استفاده از آنها است.

کسانی را که در این رشته فعالیت میکنند اگر ارتوز تولید میکنند ارتوتیست Orthotist و در صورتیکه پروتز یا اندام مصنوعی میسارند پراستتیست Prosthetist مینامند. ممکن است یک نفر در هر دو این رشته ها فعالیت داشته باشد.

پروتز ها اندام های مصنوعی هستند که برای بیمار ساخته شده و در جای اندام طبیعی از دست رفته گذاشته میشوند. بیماران به علل متفاوتی ممکن است یک اندام یا قسمتی از آن را نداشته باشند.

یک نوزاد ممکن است در بدو تولد فاقد قسمتی از اندام باشد و ممکن است یک اندام غیر کارا یا بد شکل داشته باشد که پزشک برای بهتر کردن شکل یا کارآیی آن مجبور به قطع قسمتی از آن و سپس جایگزینی قسمت قطع شده با یک قسمت مصنوعی باشد.

هر فردی ممکن است در طول زندگی خود به علت ضربات وارده به اندام یا سوختگی یا سرمازدگی یا دیگر حوادث دچار آسیب های شدیدی شود که منجر به قطع عضو گردد.

گاهی اوقات هم ابتلا به بعضی بیماری ها مانند دیابت موجب از دست رفتن قسمتی از اندام شود. تمام این بیماران نیاز به اندام مصنوعی دارند تا نه تنها شکل و ظاهر بهتری داشته باشند بلکه کارآیی آنها هم بهتر شود.

یک فعال ارتوپدی فنی اندام مصنوعی بیمار را متناسب با دیگر قسمت های بدن وی ساخته و آن را برای بیمار آماده میکند.

پزشکان مرتبط

کلینیک ارتوپد فنی ظفر

کلینیک ها

کلینیک ارتز و گروتز(ارتوپد فنی ) پیشگام

کلینیک ها

کلینیک ارتوپدی فنی باریش

کلینیک ها

کلینیک ارتوپد فنی آرام

کلینیک ها

کلینیک ارتوپدی فنی بدن کار

کلینیک ارتوپد فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

پیمایش به بالا